Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality - Aktuell

 


 

 

Příspěvky

Poutní slavnost Přebuz 26.8.2023

 
21. 8. 2023 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Setkání s otcem biskupem Tomášem

 
21. 4. 2023 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Pravidelné bohoslužby ve farnosti

 
16. 12. 2022 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Dušičkový pořad od pátku 4.11. do 6.11. na hřbitovech; Nový FL 12 pod Zpravodaj

Pátek 4.11.: Krásná Lípa v 15:00 + Přebuz 16:00.

Sobota 5.11.: Stříbrná 9:30 po mši + Jindřichovice 11:30 po mši

+ Oloví 14:00 + Mezihorská kaple 17:00.

Neděle 6.11.: Rotava 16:00 + Kraslice 17:00.

V pátek 4.11. dopoledne za vás navštívím hřbitovy: Kostelní 9:00 + Liboc 10:00 + Bublava 11:00. V sobotu 12.11. Sněžná 17:00 - Dušičková mše svatá! Děkuji za účast už předem, budete-li moci být u toho!       Mons. Peter F.

 
2. 11. 2022 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Konečně zase NĚCO z naší farnosti a něco pro zamyšlení. Zdravíme spolu: P. Bystrík a váš Pater Peter

Moc se omlouvám, že nyní po tak dlouhé době opět nacházíte echo, že oba ještě žijeme, V rubrice Zpravodaj najdete, pokud si uděláte čas, nějakou tu zprávu a myšlenku. Mně osobně je MOC líto, že - ač Covid už poněkud ustoupil, návrat některých z nás zpátky do kostela - chrámů Božích - nenastoupil. Víru jsem NIKDY neztratil - neztrácím ji ani nyní. Víte, máte teď tak trochu více, než dříve: střídáme se při bohoslužbách: jednou máte u oltáře mladého kněze, který se drží předpisů a vše je, tak jak má být; má krátká kázání atd. Podruhé tam máte starého kněze, který si občas NĚCO dovolí i mimo rubriky a předpisy, kázání nezkrátil atd. Mimo jiné: jistě jste ode mne slyšeli, JAKÝ je rozdíl mezi mladým a starým knězem: mladý NEVÍ, jak kázání začít a starý NEVÍ, jak kázání ukončit. Tuto sobotu 17.09. jsem měl německou mši u Sv. Anny u Plané u ML. Tam mi řekl německý šéf krajanského spolku toto: Víte, co NESMÍ být v kázání? Já, nic netušíc, odpověděl: Inu, kázat o sexu! On na to: Kázání nesmí být delší než 10 minut! Ten mi dal! A to mne pozvali za měsíc znovu........ Tak hezké "počtení" a nad se uvidíme na GROTTTE 2. října odpoledne ve 14:30! Určitě přijďte, NĚCO KRÁSNÉHO UVIDÍTE! Vaši oba páteři - i když jeden možná přijede s fialovým biretem......  

 
18. 9. 2022 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Pozvánka na společné slavení poutí: červenec a srpen

Viz Zpravodaj! Pozvání na Sněžnou příští neděli (jediná mše sv.!), pak i do Liboce o další neděli atd.; Jak to vypadá letos s opravami? Slovo našeho Patera Bystríka coby administrátora naší kraslické farnosti. Naše mobily i naše kontakty. Ať je nám u sv. Jakuba na Sněžné dobře a dojedeme si pro požehnání! Vaši P. Bystrík a P. Peter

 
17. 7. 2022 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Rotava 03.07.2022 pouť v 9:00

 
2. 7. 2022 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Červnový FL 2022 - 08

V tomto Farním listě (viz rubrika Zpravodaj) najdete naše nejbližší poutě, akce. Srdečně na všechny zveme. Pojďme vytvářet společenství modlitby. kdy si uvědomíme, za co všechno máme být vděčni, co společně můžeme i vyprosit těm, kterým něco chybí a schází; Bůh je milosrdný, dobrotivý a laskavý. Prosit u jeho trůnu není hanbou. HANBOU je neumět poděkovat. V tomto mém výplodu najdete také něco o mých začátcích - zde mezi vámi. Ať vás provází požehnání všemohoucího Boha Otce i Syna i Ducha svatého - a to též na přímluvu sv. Petra a Pavla. Váš pater Peter.   

 
11. 6. 2022 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Kostelní - Kirchberg 28.05.2022 - 14:00

Po různých dotazech potvrzuji, že tuto sobotu 28.05. se koná Májová pobožnost se mší sv. v kostele sv, Jiljí ve 14:00. Těším se na shledání! Váš Mons. Peter

Nach einigen Anfragen bestätige ich, dass diesen Samstag am 28.05. um 14:00 die Maiandacht mit Messe in der St. Äggidi Kirche in Kirchberg stattfindet. Ich freue mich auf ein Wiedersehen. Ihr Mons. Peter   

 
26. 5. 2022 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

S předstihem FL 07-22

Dříve než vám FL 07 předáme osobně, můžete si ho přečíst v rubrice Zpravodaj. Text: Zpětný pohled na naši vikariátní pouť na Chlum sv. Maří Magdalény (mrzelo mne, že nás nebylo dost); změna v naší farnosti od 1.7.2022 (jistě to někoho potěší, i když se vše ve skutečnosti protáhne do tří let) a pak má upřímná reakce na skutečně nešťastný výrok Duky ke znásilněným ženám na Ukrajině. ALE je nutné pochopit, že obětí je daleko více! Sice z mé strany např. mrňavá, ale i ta se jistě u Boha počítá (dívat se na zničenou zemi, rozbombardované domy, popravené zezadu..... Věřte mi, že  se denně MODLÍM, aby už vše skončilo! Váš pater Peter  

 
10. 5. 2022 | Rubrika: Aktuality - Aktuell


 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2023 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 439853
Měsíc: 10047
Den: 153