Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality - Aktuell

 


 

 

Příspěvky

Ještě jeden FL 13

12. 11. 2021

Jsem v lázních. Ani tady jsem si nedal pokoj - spíše: nedávám pokoj vám! Pokud máte zájem, přečtěte si pohled obyčejného malého českého človíčka, kterým já jsem, CO si myslí o našem ing. Zemanovi! Pak ještě něco málo o mých zážitcích v rodných Mariánkách; dále maličkost z místního Farního zpravodaje. Nakonec slíbené Okénko Otce Bystríka. Mějte se fajn! Pavel Fiala  z Rotavy byl za synem na Slovensku. Ptal se mne: Páter, co uděláte, když potkáte medvěda? Odpověď: NIC! Vše zařídí medvěd! mpf  

 

Oltář PM Lurdské v Rotavě - úprava

5. 11. 2021

Zde najdete text i obrázky kolem úpravy oltáře PM Lurdské - původně z kostela v Liboci. Díky sponzorům se tento oltář stal ozdobou kostela sv. Petra a Pavla. Stavba kostela spadá do roku 1914, kdy byl obvod kostela postaven do výše 1m. Pak přišla 1. světová válka. Stavba stála. Teprve v roce 1925 byl chrám dostavěn a vysvěcen. Na boční oltáře nezbyly peníze. Jistě Matka Boží spolu s apoštoly Petrem a Pavlem budou chránit nejen město, ale i okolí. Více se dozvíte v rubrice "Úpravy interiérů našich kostelů".  

 

Farní list 2021 - č.12 - poslední říjnový

24. 10. 2021

Jako vždy jej najdete v rubrice Zpravodaj. Z obsahu: Pořad Dušiček, Naše reakce na volby - modleme se dál! Prosba za zdraví prezidenta při mši sv. 16.10.2021 v kostele sv. Jakuba na Sněžné (3 roviny); znovu kostel na Sněžné: darovaný Betlém. Zkrácený pohled na Pastýřský list Otce biskupa z minulé neděle, obsah Kněžského dne 20.10. v Plzni (souhrn hlavních bodů Synodální cesty a její význam - velmi důležité!). Přeji jasnou hlavu a pokud máte zájem o katolický stolní kalendář za 70Kč, pak se ozvěte. Máme 4 druhy, jako vždy jsou pěkné. Zdraví vás a žehná váš pater Peter. A pokud vám toto požehnání nestačí, věřím, že i P. Bystrík se přidává!    

 

Betlém - Krippe- - Bublava - Neutraubling

28. 9. 2021

Pod složkou Úprava interiéru najdete ve zkratce pár slov kolem dění původního Betléma, zapůjčení a pořízení Betléma nového. Více k tomuto tématu též ve složce Partnerství Kraslice - Neutraubling. 

Unter dem Ordner Anpassungen des Innenraumes finden sie einige Worte zu den Ereignissen um die ursprüngliche Krippe von Schwaderbach, über die Leihe und über die Anschaffung einer Neuen Krippe. Mehr zu diesem Thema auch in dem Ordner Partnerschaft zwischen Graslitz und Neutraubling.  

 

Eine neue Rubrik für Sie!

23. 9. 2021

Unter der neuen Rubrik: Anpassungen der Innenräume unserer Kirchen finden sie vieles Interessante über das Innere von unseren Kirchen in unserer Pfarrgemeinde. Es handelt sich nicht nur um eine Umstellung. Alles ist irgendwie mit einem Geheimnis, Opfer, Erlebnis verbunden. Möge dies auch Euch Freude bringen! Es grüßt sie euer Pater Peter.     

 

Nová rubrika - viz dále - zajímavé - bude doplňováno;

23. 9. 2021

Pod novou rubrikou: Úpravy interiérů našich kostelů najdete mnohé zajímavé o interiéru toho či onoho kostela naší farnosti. Nejde jen o přesun, ale vše je spojené i jistým tajemstvím či obětí, zážitkem. Kéž by se vám i toto zalíbilo! Zdraví váš pater Peter.

 

Poděkování Panně Marii - Kneipelbach - 12. září 2021

18. 9. 2021

Máš starosti, problémy? Obrať se k dobrému Bohu! Stydíš se? Oslovit přímo Všemohoucího? Obrať se na Matku Ježíšovu - ona se jistě přimluví. To jsme učinili, my, dva kněží - P. Ferdinand z Klingenthalu a P. Peter z Kraslic. Šlo o našeho spolubratra P. Jiřího. Byli jsme vyslyšeni. Proto v příloze, chcete-li, najdete PODĚKOVÁNÍ. Dík Pánu a Bohu, dík PM, dík všem, kterým případ nebyl lhostejný. V kapli PM, kde ze svatostánku "vyrůstá" strom, se na tomto kmeni od 15:00 nachází text díků v češtině i v němčině. mpf

 

Opravy střechy kostela sv. Josefa Krásná Lípa 2020

17. 9. 2021

 

Was passiete mit dem Altar von Frankenhammer

17. 9. 2021

Hier finden sie etwas interresantes, 

 

Co se stalo s oltářem z Liboce

17. 9. 2021

Ve FL 11 je popis událostí kolem daru, který nebyl přijat. A jak vše dopadlo viz v složce Zpravodaj FL 11 - 2021.  

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20

následující » 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< listopad / 2021 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 328700
Měsíc: 3373
Den: 140