Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality - Aktuell

 


 

 

Příspěvky

S předstihem FL 07-22

10. 5. 2022

Dříve než vám FL 07 předáme osobně, můžete si ho přečíst v rubrice Zpravodaj. Text: Zpětný pohled na naši vikariátní pouť na Chlum sv. Maří Magdalény (mrzelo mne, že nás nebylo dost); změna v naší farnosti od 1.7.2022 (jistě to někoho potěší, i když se vše ve skutečnosti protáhne do tří let) a pak má upřímná reakce na skutečně nešťastný výrok Duky ke znásilněným ženám na Ukrajině. ALE je nutné pochopit, že obětí je daleko více! Sice z mé strany např. mrňavá, ale i ta se jistě u Boha počítá (dívat se na zničenou zemi, rozbombardované domy, popravené zezadu..... Věřte mi, že  se denně MODLÍM, aby už vše skončilo! Váš pater Peter  

 

FL květnový 06-2022

30. 4. 2022

V rubrice Zpravodaj najdete Změnu bohoslužby (kaple sv. Josefa nad Olovím); pozvánka na vikariátní pouť na Chlum; jak vypadá sobecký postoj spojený se sebeláskou; dva příběhy kolem Ukrajinek; a ještě pár slov (3 stateční členové Velerady) a tady máte na papíře, co už jste možná slyšeli; konečně opět Maiandacht v našem kostele Božího Těla. Přeji hezké klidné čtení - váš pater. 

 

Velikonoční pořad bohoslužeb 2022. Nový dubnový FL 05

7. 4. 2022

Pořad bohoslužeb o velikonocích Léta Páně 2022     AD MMXXII

Zelený čtvrtek: 14. 04. společně v Kraslicích 18:00 zveme všechny - Večeře Páně

Velký pátek: 15. 04. společně - Kraslice 15:00 zveme všechny - den přísného postu

Vigilie velikonoční (Bílá sobota): 16. 04. společně - Kraslice 19:00 zveme všechny – svěcení ohně, svící, paškálu, začíná velikonoční doba (40 dní + 10 dní do letnic= 50 dní)  

Slavnost Zmrtvýchvstání Páně 17.04.  Rotava – 08:00 Kraslice - 09:30, Jindřichovice – 11:00, Oloví – 14:30, Mezihorská 16:30 BS!

Pondělí velikonoční: 18. 04. Bublava 09:00, Stříbrná 10:15, Horní Nivy 15:00,

Sněžná 17:00 – nejen pro kraslické - zveme všechny K

Připomínka pro ty, kteří nestihli přijmout svátost smíření: zpovídá se půl hodinu předem jak na Zelený čtvrtek, tak na Velký Pátek i Bílou sobotu. Přijďte, prosím! Váš Pater Peter i Pater Bystrík. Fungující tandem!

Celý FL 05 samozřejmě najdete pod rubrikou Zpravodaj. Díky za váš zájem a možná i sympatie..... mpf

 

Havárie na kostele v Bublavě

1. 4. 2022

Pokud vás zajímá, co se stalo na kostele Nanebevzetí Panny Marie v Bublavě, pokud jste slyšeli kritické hlasy, pak by neškodilo si NĚCO o tomhle problému přečíst. Bylo by pro mne radostí, kdybyste za prvé dočetli, za druhé pochopili a za třetí i pomohli. Ten, kdo tohle odmění, je dobrý Pán a Bůh. Zdraví Mons. Peter Fořt

 

Farní listy 2022 - 01. 02, 03

7. 3. 2022

Zdravím: pokud máte zájem o dění v naší farnosti, o náš pohled na současné dění na válečné frontě, něco pro postní dobu, PAK si otevřete v rubrice Zpravodaj 3 FARNÍ LISTY roku 2022. Děkuji za vaši důvěru, přímluvu, pomoc a zájem. Bůh nás všechny ochraňuj, posiluj a vyzbroj odvahou, spravedlností, pevnou vírou - že nás Pán neopustí; neochvějnou naději - že nás vyslyší; milosrdnou láskou - že oběť Ježíšova nebyla zbytečná a že není marná ani naše sebemenší oběť! Kéž bychom obdivovali spolu náš národ, který se vždy dokáže ukázat jako obětavý, štědrý - prostě úžasný! Bůh s Evropou! Zdraví váš Pater spolu s P. Bystríkem. V březnu by konečně po mnoha měsících měl jet na 14 dní na Slovensko jak k rodičům, tak známým a přátelům. Ať si to užije a vrátí se nám zdráv a posilněný - Slovensko je stále ještě daleko více věřící v pravého Boha. mpf  

 

Poslední FL 16

31. 12. 2021

Z obsahu: Pořad do 9.ledna, kdy svátkem Křtu Páně KONČÍ vánoční doba. POZOR: srdečně zveme na Rybovu vánoční mši I., která bude dána za účasti Mistra Bocka, orchestrem a pěveckým sborem 9. ledna v 11:00 v kostele sv. Martina v Jindřichovicích. Bude provedena při mši svaté, jak ji Jan Jakub Ryba také zkomponoval! Dále najdete myšlenky z mé letošní Půlnoční mše svaté; snad se vám poslouží k úvaze; Najdete zde i výzvu, jak se projevit, aby naše církev byla jiná - nechceme jinou církev, stačí už ta, která vznikla v roce 1918 na území naší vlasti; Malá vzpomínka na hodného člověka + Františka Šebestu a závěrem mé přání: oslavit mé 5-té kněžské výročí v Mariánských Lázních 17.12.2022 - což je sobota a pojedeme autobusem, dá-li Pán Bůh! Vše najdete jako vždy v rubrice Zpravodaj. Přeji pevné zdraví, kupu štěstí, požehnání a ochranu Boží a pevné nervy, pevnou naději, silnou víru a obětavou lásku. K tomu vám žehnej Všemohoucí Bůh Otec, Syn a Duch svatý. Amen. Váš pater P. a B.  

 

Avízo: program vánoční i novoroční v kraslické farnosti

18. 12. 2021

Zde v rubrice Zpravodaj najdete nejen pořad vánoční i novoroční, ale jsou i jiná témata: překvapení kolem zpovídání, poděkování nejen jednotlivcům, ale i obecním, městským i státním institucím, BEZ NICHŽ bychom nedokázali naše objekty zachraňovat a opravovat, CO by mohl každý z nás zaregistrovat, pana prezidenta nevyjímaje. Malou připomínku VELKÉ havárie na krovu kostela na Bublavě. A závěrem výzva: přidat se ke všem, kteří by NĚCO na naší církvi chtěli změnit, podle hesla: NECHCEME JINOU CÍRKEV, ale aby byla JINÁ! Napište, pošlete svůj názor na fara.kraslice@seznam.cz nebo farnost.kraslice@bip.cz nebo peter.fort@bip.cz - děkuji mockrát! Váš pater Peter  

 

Ještě jeden FL 13

12. 11. 2021

Jsem v lázních. Ani tady jsem si nedal pokoj - spíše: nedávám pokoj vám! Pokud máte zájem, přečtěte si pohled obyčejného malého českého človíčka, kterým já jsem, CO si myslí o našem ing. Zemanovi! Pak ještě něco málo o mých zážitcích v rodných Mariánkách; dále maličkost z místního Farního zpravodaje. Nakonec slíbené Okénko Otce Bystríka. Mějte se fajn! Pavel Fiala  z Rotavy byl za synem na Slovensku. Ptal se mne: Páter, co uděláte, když potkáte medvěda? Odpověď: NIC! Vše zařídí medvěd! mpf  

 

Oltář PM Lurdské v Rotavě - úprava

5. 11. 2021

Zde najdete text i obrázky kolem úpravy oltáře PM Lurdské - původně z kostela v Liboci. Díky sponzorům se tento oltář stal ozdobou kostela sv. Petra a Pavla. Stavba kostela spadá do roku 1914, kdy byl obvod kostela postaven do výše 1m. Pak přišla 1. světová válka. Stavba stála. Teprve v roce 1925 byl chrám dostavěn a vysvěcen. Na boční oltáře nezbyly peníze. Jistě Matka Boží spolu s apoštoly Petrem a Pavlem budou chránit nejen město, ale i okolí. Více se dozvíte v rubrice "Úpravy interiérů našich kostelů".  

 

Farní list 2021 - č.12 - poslední říjnový

24. 10. 2021

Jako vždy jej najdete v rubrice Zpravodaj. Z obsahu: Pořad Dušiček, Naše reakce na volby - modleme se dál! Prosba za zdraví prezidenta při mši sv. 16.10.2021 v kostele sv. Jakuba na Sněžné (3 roviny); znovu kostel na Sněžné: darovaný Betlém. Zkrácený pohled na Pastýřský list Otce biskupa z minulé neděle, obsah Kněžského dne 20.10. v Plzni (souhrn hlavních bodů Synodální cesty a její význam - velmi důležité!). Přeji jasnou hlavu a pokud máte zájem o katolický stolní kalendář za 70Kč, pak se ozvěte. Máme 4 druhy, jako vždy jsou pěkné. Zdraví vás a žehná váš pater Peter. A pokud vám toto požehnání nestačí, věřím, že i P. Bystrík se přidává!    

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21

následující » 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< květen / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 346414
Měsíc: 3240
Den: 90