Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality - Aktuell

 


 

 

Příspěvky

Poutní slavnost Přebuz 26.8.2023

 
21. 8. 2023 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Setkání s otcem biskupem Tomášem

 
21. 4. 2023 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Pravidelné bohoslužby ve farnosti

 
16. 12. 2022 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Konečně zase NĚCO z naší farnosti a něco pro zamyšlení. Zdravíme spolu: P. Bystrík a váš Pater Peter

Moc se omlouvám, že nyní po tak dlouhé době opět nacházíte echo, že oba ještě žijeme, V rubrice Zpravodaj najdete, pokud si uděláte čas, nějakou tu zprávu a myšlenku. Mně osobně je MOC líto, že - ač Covid už poněkud ustoupil, návrat některých z nás zpátky do kostela - chrámů Božích - nenastoupil. Víru jsem NIKDY neztratil - neztrácím ji ani nyní. Víte, máte teď tak trochu více, než dříve: střídáme se při bohoslužbách: jednou máte u oltáře mladého kněze, který se drží předpisů a vše je, tak jak má být; má krátká kázání atd. Podruhé tam máte starého kněze, který si občas NĚCO dovolí i mimo rubriky a předpisy, kázání nezkrátil atd. Mimo jiné: jistě jste ode mne slyšeli, JAKÝ je rozdíl mezi mladým a starým knězem: mladý NEVÍ, jak kázání začít a starý NEVÍ, jak kázání ukončit. Tuto sobotu 17.09. jsem měl německou mši u Sv. Anny u Plané u ML. Tam mi řekl německý šéf krajanského spolku toto: Víte, co NESMÍ být v kázání? Já, nic netušíc, odpověděl: Inu, kázat o sexu! On na to: Kázání nesmí být delší než 10 minut! Ten mi dal! A to mne pozvali za měsíc znovu........ Tak hezké "počtení" a nad se uvidíme na GROTTTE 2. října odpoledne ve 14:30! Určitě přijďte, NĚCO KRÁSNÉHO UVIDÍTE! Vaši oba páteři - i když jeden možná přijede s fialovým biretem......  

 
18. 9. 2022 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Rotava 03.07.2022 pouť v 9:00

 
2. 7. 2022 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Červnový FL 2022 - 08

V tomto Farním listě (viz rubrika Zpravodaj) najdete naše nejbližší poutě, akce. Srdečně na všechny zveme. Pojďme vytvářet společenství modlitby. kdy si uvědomíme, za co všechno máme být vděčni, co společně můžeme i vyprosit těm, kterým něco chybí a schází; Bůh je milosrdný, dobrotivý a laskavý. Prosit u jeho trůnu není hanbou. HANBOU je neumět poděkovat. V tomto mém výplodu najdete také něco o mých začátcích - zde mezi vámi. Ať vás provází požehnání všemohoucího Boha Otce i Syna i Ducha svatého - a to též na přímluvu sv. Petra a Pavla. Váš pater Peter.   

 
11. 6. 2022 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Kostelní - Kirchberg 28.05.2022 - 14:00

Po různých dotazech potvrzuji, že tuto sobotu 28.05. se koná Májová pobožnost se mší sv. v kostele sv, Jiljí ve 14:00. Těším se na shledání! Váš Mons. Peter

Nach einigen Anfragen bestätige ich, dass diesen Samstag am 28.05. um 14:00 die Maiandacht mit Messe in der St. Äggidi Kirche in Kirchberg stattfindet. Ich freue mich auf ein Wiedersehen. Ihr Mons. Peter   

 
26. 5. 2022 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

S předstihem FL 07-22

Dříve než vám FL 07 předáme osobně, můžete si ho přečíst v rubrice Zpravodaj. Text: Zpětný pohled na naši vikariátní pouť na Chlum sv. Maří Magdalény (mrzelo mne, že nás nebylo dost); změna v naší farnosti od 1.7.2022 (jistě to někoho potěší, i když se vše ve skutečnosti protáhne do tří let) a pak má upřímná reakce na skutečně nešťastný výrok Duky ke znásilněným ženám na Ukrajině. ALE je nutné pochopit, že obětí je daleko více! Sice z mé strany např. mrňavá, ale i ta se jistě u Boha počítá (dívat se na zničenou zemi, rozbombardované domy, popravené zezadu..... Věřte mi, že  se denně MODLÍM, aby už vše skončilo! Váš pater Peter  

 
10. 5. 2022 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

FL květnový 06-2022

V rubrice Zpravodaj najdete Změnu bohoslužby (kaple sv. Josefa nad Olovím); pozvánka na vikariátní pouť na Chlum; jak vypadá sobecký postoj spojený se sebeláskou; dva příběhy kolem Ukrajinek; a ještě pár slov (3 stateční členové Velerady) a tady máte na papíře, co už jste možná slyšeli; konečně opět Maiandacht v našem kostele Božího Těla. Přeji hezké klidné čtení - váš pater. 

 
30. 4. 2022 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Velikonoční pořad bohoslužeb 2022. Nový dubnový FL 05

Pořad bohoslužeb o velikonocích Léta Páně 2022     AD MMXXII

Zelený čtvrtek: 14. 04. společně v Kraslicích 18:00 zveme všechny - Večeře Páně

Velký pátek: 15. 04. společně - Kraslice 15:00 zveme všechny - den přísného postu

Vigilie velikonoční (Bílá sobota): 16. 04. společně - Kraslice 19:00 zveme všechny – svěcení ohně, svící, paškálu, začíná velikonoční doba (40 dní + 10 dní do letnic= 50 dní)  

Slavnost Zmrtvýchvstání Páně 17.04.  Rotava – 08:00 Kraslice - 09:30, Jindřichovice – 11:00, Oloví – 14:30, Mezihorská 16:30 BS!

Pondělí velikonoční: 18. 04. Bublava 09:00, Stříbrná 10:15, Horní Nivy 15:00,

Sněžná 17:00 – nejen pro kraslické - zveme všechny K

Připomínka pro ty, kteří nestihli přijmout svátost smíření: zpovídá se půl hodinu předem jak na Zelený čtvrtek, tak na Velký Pátek i Bílou sobotu. Přijďte, prosím! Váš Pater Peter i Pater Bystrík. Fungující tandem!

Celý FL 05 samozřejmě najdete pod rubrikou Zpravodaj. Díky za váš zájem a možná i sympatie..... mpf

 
7. 4. 2022 | Rubrika: Aktuality - Aktuell


 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červen / 2024 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 481995
Měsíc: 4946
Den: 152