Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality - Aktuell

 


 

 

Příspěvky

Pozvánka na společné slavení poutí: červenec a srpen

17. 7. 2022

Viz Zpravodaj! Pozvání na Sněžnou příští neděli (jediná mše sv.!), pak i do Liboce o další neděli atd.; Jak to vypadá letos s opravami? Slovo našeho Patera Bystríka coby administrátora naší kraslické farnosti. Naše mobily i naše kontakty. Ať je nám u sv. Jakuba na Sněžné dobře a dojedeme si pro požehnání! Vaši P. Bystrík a P. Peter

 

Rotava 03.07.2022 pouť v 9:00

2. 7. 2022

 

Červnový FL 2022 - 08

11. 6. 2022

V tomto Farním listě (viz rubrika Zpravodaj) najdete naše nejbližší poutě, akce. Srdečně na všechny zveme. Pojďme vytvářet společenství modlitby. kdy si uvědomíme, za co všechno máme být vděčni, co společně můžeme i vyprosit těm, kterým něco chybí a schází; Bůh je milosrdný, dobrotivý a laskavý. Prosit u jeho trůnu není hanbou. HANBOU je neumět poděkovat. V tomto mém výplodu najdete také něco o mých začátcích - zde mezi vámi. Ať vás provází požehnání všemohoucího Boha Otce i Syna i Ducha svatého - a to též na přímluvu sv. Petra a Pavla. Váš pater Peter.   

 

Kostelní - Kirchberg 28.05.2022 - 14:00

26. 5. 2022

Po různých dotazech potvrzuji, že tuto sobotu 28.05. se koná Májová pobožnost se mší sv. v kostele sv, Jiljí ve 14:00. Těším se na shledání! Váš Mons. Peter

Nach einigen Anfragen bestätige ich, dass diesen Samstag am 28.05. um 14:00 die Maiandacht mit Messe in der St. Äggidi Kirche in Kirchberg stattfindet. Ich freue mich auf ein Wiedersehen. Ihr Mons. Peter   

 

S předstihem FL 07-22

10. 5. 2022

Dříve než vám FL 07 předáme osobně, můžete si ho přečíst v rubrice Zpravodaj. Text: Zpětný pohled na naši vikariátní pouť na Chlum sv. Maří Magdalény (mrzelo mne, že nás nebylo dost); změna v naší farnosti od 1.7.2022 (jistě to někoho potěší, i když se vše ve skutečnosti protáhne do tří let) a pak má upřímná reakce na skutečně nešťastný výrok Duky ke znásilněným ženám na Ukrajině. ALE je nutné pochopit, že obětí je daleko více! Sice z mé strany např. mrňavá, ale i ta se jistě u Boha počítá (dívat se na zničenou zemi, rozbombardované domy, popravené zezadu..... Věřte mi, že  se denně MODLÍM, aby už vše skončilo! Váš pater Peter  

 

FL květnový 06-2022

30. 4. 2022

V rubrice Zpravodaj najdete Změnu bohoslužby (kaple sv. Josefa nad Olovím); pozvánka na vikariátní pouť na Chlum; jak vypadá sobecký postoj spojený se sebeláskou; dva příběhy kolem Ukrajinek; a ještě pár slov (3 stateční členové Velerady) a tady máte na papíře, co už jste možná slyšeli; konečně opět Maiandacht v našem kostele Božího Těla. Přeji hezké klidné čtení - váš pater. 

 

Velikonoční pořad bohoslužeb 2022. Nový dubnový FL 05

7. 4. 2022

Pořad bohoslužeb o velikonocích Léta Páně 2022     AD MMXXII

Zelený čtvrtek: 14. 04. společně v Kraslicích 18:00 zveme všechny - Večeře Páně

Velký pátek: 15. 04. společně - Kraslice 15:00 zveme všechny - den přísného postu

Vigilie velikonoční (Bílá sobota): 16. 04. společně - Kraslice 19:00 zveme všechny – svěcení ohně, svící, paškálu, začíná velikonoční doba (40 dní + 10 dní do letnic= 50 dní)  

Slavnost Zmrtvýchvstání Páně 17.04.  Rotava – 08:00 Kraslice - 09:30, Jindřichovice – 11:00, Oloví – 14:30, Mezihorská 16:30 BS!

Pondělí velikonoční: 18. 04. Bublava 09:00, Stříbrná 10:15, Horní Nivy 15:00,

Sněžná 17:00 – nejen pro kraslické - zveme všechny K

Připomínka pro ty, kteří nestihli přijmout svátost smíření: zpovídá se půl hodinu předem jak na Zelený čtvrtek, tak na Velký Pátek i Bílou sobotu. Přijďte, prosím! Váš Pater Peter i Pater Bystrík. Fungující tandem!

Celý FL 05 samozřejmě najdete pod rubrikou Zpravodaj. Díky za váš zájem a možná i sympatie..... mpf

 

Havárie na kostele v Bublavě

1. 4. 2022

Pokud vás zajímá, co se stalo na kostele Nanebevzetí Panny Marie v Bublavě, pokud jste slyšeli kritické hlasy, pak by neškodilo si NĚCO o tomhle problému přečíst. Bylo by pro mne radostí, kdybyste za prvé dočetli, za druhé pochopili a za třetí i pomohli. Ten, kdo tohle odmění, je dobrý Pán a Bůh. Zdraví Mons. Peter Fořt

 

Farní listy 2022 - 01. 02, 03

7. 3. 2022

Zdravím: pokud máte zájem o dění v naší farnosti, o náš pohled na současné dění na válečné frontě, něco pro postní dobu, PAK si otevřete v rubrice Zpravodaj 3 FARNÍ LISTY roku 2022. Děkuji za vaši důvěru, přímluvu, pomoc a zájem. Bůh nás všechny ochraňuj, posiluj a vyzbroj odvahou, spravedlností, pevnou vírou - že nás Pán neopustí; neochvějnou naději - že nás vyslyší; milosrdnou láskou - že oběť Ježíšova nebyla zbytečná a že není marná ani naše sebemenší oběť! Kéž bychom obdivovali spolu náš národ, který se vždy dokáže ukázat jako obětavý, štědrý - prostě úžasný! Bůh s Evropou! Zdraví váš Pater spolu s P. Bystríkem. V březnu by konečně po mnoha měsících měl jet na 14 dní na Slovensko jak k rodičům, tak známým a přátelům. Ať si to užije a vrátí se nám zdráv a posilněný - Slovensko je stále ještě daleko více věřící v pravého Boha. mpf  

 

Poslední FL 16

31. 12. 2021

Z obsahu: Pořad do 9.ledna, kdy svátkem Křtu Páně KONČÍ vánoční doba. POZOR: srdečně zveme na Rybovu vánoční mši I., která bude dána za účasti Mistra Bocka, orchestrem a pěveckým sborem 9. ledna v 11:00 v kostele sv. Martina v Jindřichovicích. Bude provedena při mši svaté, jak ji Jan Jakub Ryba také zkomponoval! Dále najdete myšlenky z mé letošní Půlnoční mše svaté; snad se vám poslouží k úvaze; Najdete zde i výzvu, jak se projevit, aby naše církev byla jiná - nechceme jinou církev, stačí už ta, která vznikla v roce 1918 na území naší vlasti; Malá vzpomínka na hodného člověka + Františka Šebestu a závěrem mé přání: oslavit mé 5-té kněžské výročí v Mariánských Lázních 17.12.2022 - což je sobota a pojedeme autobusem, dá-li Pán Bůh! Vše najdete jako vždy v rubrice Zpravodaj. Přeji pevné zdraví, kupu štěstí, požehnání a ochranu Boží a pevné nervy, pevnou naději, silnou víru a obětavou lásku. K tomu vám žehnej Všemohoucí Bůh Otec, Syn a Duch svatý. Amen. Váš pater P. a B.  

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21

následující » 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 356946
Měsíc: 3312
Den: 116