Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality - Aktuell

 


 

 

Příspěvky

FL 10 - pohled zpět

13. 6. 2020

Z obsahu: Kolikrát nás osloví Trojice Boží, kolikrát ji i veřejně vyznáváme? K tomu i hymnus, zpěv. Přidáte se modlitbou za knězě? Zde najdete jednu krátkou formu. Jaké to bylo letos u Gortte? a co nás čeká kolem oprav. Přeji klid v duši! pf

 

Konečně další FL 09

8. 6. 2020

Z obsahu: Bohoslužby 13.06. na Bublavě a Stříbrné NEBUDOU; 14.06. se Slavnost Božího Těla VYJÍMEČNĚ  slaví v neděli 8:00 Rotava; 9:30 Kraslice; 11:00 Jindřichovice a 14:30 v kapli v Oloví na faře. RUŠÍ se tím společná pouť v Kraslicích.

Čtyři důležitá slova papeže Františka; Dům a rodina - JEDEN POJEM; Zpětný pohled na tradiční pouť u kaple sv. Josefa nad Olovím a u kaple Nejsvětější Trojice nad Kraslicemi v Krásné. 

OPRAVY, které jsou již za námi; mini-pohled na benefiční koncert v kostele ve Stříbrné. Obrázek s šesti svatými patrony Evropy. Zdraví váš pater   

 

Květnový FL08 - s modlitbou

1. 5. 2020

Z obsahu: Pravidelný pořad již od této neděle všude - sobota: Bu 8:00, St 9:15; neděle. Ro 8:00, Kr 9:30, Ji 11:00, FOl 14:30.

Modlitební most s papežem Františkem - 2 modlitby po celý květen - denně jednu z nich; Co můžeš vyčíst z podobenství o 10 pannách - 5 moudrých a 5 nemoudrých. Těšme se na setkávání! pf 

 

Oloví kaple sv. Josefa

30. 4. 2020

Tradiční malá pouť ke kapličce sv. Josefa nad Olovím se koná i letos 1. května zítra v pátek - začátek v 11:00. Budeme prosit za ochranu před CO-19, za uzdravení nakažených a za tolik potřebný déšť. Ať se setkání v boží přírodě podaří i v této těžké době - zve váš pater Peter. 

 

Aktuální situace k obnovení veřejných bohoslužeb v naší kraslické farnosti

24. 4. 2020

Od 24. 4. můžeme být veřejně v kostele. 25.4. Bu 8:00 a St 9:15; 26.4.: Ro 8:00 pro mladší+16:00 pro starší! Stejně Kr 9:30+17:00. Ji 11:00. Ol 14:30. Bude připravena desinfekce na ruce, roušky sebou.

V rubrice Zpravodaj najdete další nový dubnový FL 07. Z obsahu: Nové cesty k sobě nacházíme většinou v nouzi. Přání, které jsem dostal já a které rád přeposílám i vám, kéž z něho máte radost; Má úvaha na neviditelným virem a neviditelným Bohem; Dodatek k prezidentské zástavě s textem: Pravda vítězí; Zamyšlení: KDY začíná týden. pf 

 

FL 2020 - 06 - duben

14. 4. 2020

Z obsahu: Zajímavé slovo, které již známe z Modlitebního mostu - ale Opakování je matkou MOUDROSTI. Malá reakce na AKCI kolem "vypuštění" slůvka BOŽÍ. Pak jedno MOUDRO: jaký je vztah mezi dobrem a zlem? Pohled do současnosti + reakce na náš Modlitební most (střípky) + povzbuzení prýštící ze Vzkříšení Krista, víry (když vir tak řádí), obnova života v boží přírodě. "Kéž vždy dokážeme říci: Bože, to je krása! - toť MODLITBA! Žehná váš pater Peter

 

Modlitební most na Zelený čtvtek a Velký pátek

10. 4. 2020

Tato možnost se nám může hodit při Vzpomínce na Eucharistii - Zelený čtvrtek; některý pátek se hodí most Velkého pátku. Najdete pod rubrikou Modlitební most. Kéž nás obohatí verše, melodie našich předků - k tomu nám žehnej Pán! Váš pater Peter 

 

První FL v době korona-viru 06-20

10. 4. 2020

Z obsahu: Asi jsme to potřebovali (vím, máte to v Modlitebním mostu - ale opakování je Matkou moudrosti); + má osobní reakce. Jaký je vztah mezi Dobrem a zlem a opačně. Další reakce na Modlitební most a na modlitbu v tomto čase. A pohled na jaro a vztah ke vzkříšení. Požehnaný čas ve Svatém týdnu i ve velikonoční době. Váš pater Peter 

 

4.Modlitební most ŘKF Kraslice - Květná neděle

4. 4. 2020

V nové rubrice MODLITEBNÍ MOST - Koronavir najdete již 4 možnosti se zapojit i zpětně do společných modliteb. Najdete i návod: ztišit se, zapálit si svíčku, písně buď zpívat či se je jen modlit (to je jiné "kafe"); Svatý Josef je ochráncem církve, naší České země, našich rodin, truhlářů a tesařů. Každý pátek, kdy si připomínáme utrpení Páně můžeme i během roku až skončí tenhle mimořádný stav, prožít v tichu CENU NAŠÍ SPÁSY; k tomu ať slouží postní Modlitební mosty. Přeji vám, ať si najdete pro tyhle chvíle ČAS. pf

 

Re-Akce na Modlitební most - viz FL 05

23. 3. 2020

Z obsahu: reakce na Modlitební most - krásné; otiskl jsem jen některé, které snad vystihují i vaše přesvědčení; Něco o svatém, který pomáhá i při moru a jiných pohromách (korona-viru) - sv. ROCH; co vše považovat za půst (opravené kalichy a číselníky na písně (snad si jich ještě užijeme..... Přeji jen DOBRO a Boží ochranu. pf

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

následující » 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< leden / 2021 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 292697
Měsíc: 3494
Den: 141