Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality - Aktuell

 


 

 

Příspěvky

Velikonoční farní list 18-05 s pořadem obřadů

Z obsahu: Radost z prvního dětského setkání na kraslické faře; z oprav: co je již slíbeno a zajištěno ohledně financí; zpětný pohled na jedno téma z promluvy GV pro KK v Oloví na faře; něco k Pastoračním radám farnosti; kdy je možné DOHNAT a ne předehnat velikonoční sv. zpověď, avízo na udělování svátosti pomazání nemocných o 6. neděli velikonoční (6.5.18 všude při bohoslužbách). Přeji požehnané svátky Vzkříšení - to je vyšší forma svátků Jara.......... P. Peter Fořt s farníky

 
22. 3. 2018 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Kaple sv.Vojtěcha - Kraslice GLASBERG - Skelná

Vše k zamýšleným krokům v letošním a příštím roce nadejte pod rubrikou OPRAVY Kaple sv. Vojtěcha! Poslední velké AKCE oprav: střecha kostela sv.Josefa v Krásné Lípě, el-instalace v kostele sv.Michaela Arch. v Oloví a kaple sv.Vojtěcha. S pomocí Boží jdeme do toho!  Farnost kraslická a P. Peter Fořt

 
17. 3. 2018 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Poutě na Kraslicku 2018 - Feste im Jahre 2018

Srdečně zveme na společná setkání - Wir laden vom Herzen ein zu gemeinsamen Treffen: Poutě 2018 ŘKF Kraslice.pdf2018 Kirchenfeste.docx 

Přejeme šťastnou cestu a radost ze společného setkání - Wir wünschen eine gute Reise und Freude vom gemeinsamen zusammen sein! P. Peter Fořt

 

 
17. 3. 2018 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Farní list postní-březen 2018 - 04

Z obsahu: Místa a doba možnosti přistoupit ke svátosti smíření (k dispozici bude vždy cizí zpovědník); presentace naší farnosti - v Jindřichovicích 20.3.2018 (paní hejtmanka i v našem kostele); nezapomenout na Postní kasičku! Aktuální pohled na morální stav naší republiky a reakce na její špatný stav! Kaple sv.Vojtěcha a kroky k prohlášení za kulturní památku (co je závazné a co nelze dělat pod pokutou). Výzva k zapojení se do aktivit o 3.sobotě v měsíci - děti na kraslické faře - ozvěte se!!!! Váš čekající pater.  

  

 
10. 3. 2018 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Farní list únor 2018 - 03

Z obsahu: krásná modlitba před​ svátostí smíření! (vhodná pro stažení i tisk); Výzva k akci: POSTNÍ POKLADNIČKA; Výzva k dětskému setkání, později i k dětské mši svaté! Něco kolem kraslické farní budově; Smutek i naděje (kolem opravy interiéru kostela sv. Michaela arch. v Oloví; Jak mi pomohl rozbitý a znovu opravený Notebook v pohledu na "všeci kradnú" a na StB......... 

viz Zpravodaj

 
22. 2. 2018 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Nový FL 18-02 a Přehled oprav v roce 2018

 
8. 2. 2018 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

První Farní list v roce 2018 -01

Z obsahu: Co jsme zažili ov vánocích (rozdíl mezi pohádkou, dějinami a dějinami spásy); Přehled dotací z různých zdrojů, přehled i dotací z MěÚ i OÚ v roce 2017 (detailní přehled viz v rubrice Vyúčtování 2017) - poděkování samozřejmě nechybí!; Něco krásného pro zamyšlení nejen pro vánoční dobu od sv.Hyppolita.

Přejeme Boží štěstí pro nastávající rok 2018!  P.Peter Fořt a celá farnost.

 
31. 12. 2017 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Poslední Farní list 2017-20 viz Zpravodaj

Z obsahu: Vánoce - doba, které se nevyhýbá ani smrt (pohled křesťana do posledních aktivit ať v životě nebo i setkání či koncertů, které jsou s spojeny s bolestí).    OTČENÁŠ a papež František (pohled - jak se s tím poprat).   Poděkování všem, kteří jste mi pomohli oslavit 45 let od kněžského svěcení. Bylo před tolika léty přesně v sobotu v katedrále v Praze a taktéž primice v neděli den nato v Mariánských Lázních.   

  

 
19. 12. 2017 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Změna vánoční bohoslužby

Jedná se o kapli v Mezihorské; pobožnost se překládá z 16:00 na 16:30!! Důvodem je vánoční koncert STŘÍPKŮ v kostele ve Stříbrné 26.12.2017 v 16:00; zde bych chtěl účastníky přivítat a říci pár slov.

Další zajímavostí je pořad Půlnoční v Jindřichovicích 24.12.2017: kromě koled zazní i 3 části z Rybovy vánoční mše a dvě sólové vánoční skladby.

Taktéž ve Sněžné 25.12.2017 v 17:00 zazní během mše sv. kromě koled i 4 části z Rybovy vánoční mše a dvě sólové vánoční skladby.

Srdečně zveme; kéž by mohly letos být vánoce na sněhu! Jako odměna za tolik předvánočního spěchu! 

Zpětně bych i poděkoval všem, kteří pomohli při třech adventních a předvánočních koncertech konaných v kostelech ve Stříbrné, na Bublavě i Kraslicích pod záštitou JEŠTĚŘICE. Že Josef Babka z Bublavy umí perfektně položit i obrovské stromy jako "sirky" vedle sebe - to víme! Ale že umí položit i organizaci spojenou s těmito koncerty do perfektní spolupráce i takto poslouží "svým způsobem" potřebným - to je obdivuhodné. Díky i účinkujícím. pf

 

 

 
14. 12. 2017 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Něco pro advent - FL19-17 a POŘAD vánoční ve farnosti 2017-18

Z obsahu: Bohoslužby na závěr adventu; adventní svátost smíření; Zpětný pohled na dvě krásné akce v kostele Jindřichovice a Stříbrná; Myšlenka pro advent a Něco málo kolem oprav. Přeji klidný a požehnaný adventní čas! 

Pořad vánoční najdete pod rubrikou BOHOSLUŽBY! Vždy budete vítáni!

 
5. 12. 2017 | Rubrika: Aktuality - Aktuell


 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< leden / 2023 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 373121
Měsíc: 3426
Den: 96