Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality - Aktuell

 


 

 

Příspěvky

Opravy kostelů a kaplí Kraslicka

23. 2. 2015

Pohled do říše čísel, který mne samotného překvapil. Za 22 let se v části naší farnosti přece jen něco podařilo! Původně jsem "nadával", že při nedostatku času musím dokazovat spoluúčast při financování oprav kostelů a kaplí z pohledu naší ŘK farnosti. V sobotu 21.02.2015 mne navštívil jeden mladý muž, který podniká v Německu s žádostí, abych mu vystavil potvrzení o výstupu z církve. Samozřejmě, na to má každý právo. Dodal, že to musí udělat z důvodu odvodu církevní daně, kterou v této zemi musí odvádět. Sdělil, že to dělá ročně 40tis.Kč a že neví, kam ty peníze jdou! Tu se mi náramně hodila čísla z tabulky posledního Farního listu. Ten jsem mu i dal. Sdělil jsem mu, že jsme z Německa obdrželi pro kostely spadající do správního obvodu Kraslic od roku 1993 - 4,5mil.Kč (nepočítaje ostatní kostely), že naší farnosti věnovalo Biskupství Regensburg něco přes 475tis.Kč pro výměnu oken kraslické fary, což se bude během letošního roku realizovat. Pokud měl jasno v hlavě, muselo mu dojít, že zde jsou konkrétní místa, kam i jeho peníze přišly. Tak příjemné počtení!

 

Další Farní list 2015 - 02

7. 2. 2015

Tentokrát je to z pera dvou kněží: mediální hvězdy, která působí v Česku a jako Polák se zde neuvěřitelně aklimatizoval. Druhý byl požádán, aby napsal NĚCO do almanachu gymnázia v Hořovicích. Alespoň pár vzpomínek vám přiblíží 18 let, kdy jsem většinou byl znám s montérkami. Je to spravedlivé, když jedna hvězda vychází a druhá - která jí ani nikdy nebyla - zapadá. Když jsem mezi vás byl poslán, bylo mi řečeno, že jdu do zapadákova. Dnes vím, že tomu tak vůbec není, zažil jsem toho zde více než dost, což rozhodně nezapadne v zapomnění. Po každé opravě - i té nejmenší - jsem popsal, jak a co se stalo. Po pravdě. A vždy jsem na konci přidal: O.A.M.D.G. (latinsky to znamená: omnia ad maiorem Dei gloriam a česky to překládáme: vše k větší cti a slávě boží. Tak ať to i zůstane pro další měsíce. Zdraví P.Peter   

 

Vánoce a nový Farní list 2014-15

29. 11. 2014

Pod rubrikou Vánoce 2014 najdete pořad vánočních bohoslužeb. Totéž najdete i ve farním listě spolu s koncerty.

Pozvánka na vánoční mši sv. na SNĚŽNÉ v opraveném poutním chrámě - znovu vysvěcení! Přijďte se radovat s námi! A také poděkovat Bohu, všem, kteří opravu prováděli a pak i uklízeli. V tom nám pomůže náš rodák generální vikář mons.Žák.

 

Koncert

15. 10. 2014

V tuto sobotu dne 18.10.2014 bude v kostele Božího Těla koncert duchovní hudby, na který vás srdečně zveme - naše kraslická farnost.

 

Dušičky - pořad na kraslicku v roce 2014, zároveň i další FL říjen 2014 - 13

14. 10. 2014

Obsah Farního listu č.13: kromě pořadu o Dušičkách je zde aktualizace Tajemství Živé růže; další střípek z knihy P. Kuneše a Zpětný pohled na vizitaci kraslické farnosti.

 

Říjnový pohled do farnosti kraslické.

4. 10. 2014

Je zde zpráva o vizitaci farnosti, další řádky z knihy P. Pavla Kuneše. Pár slov k odhalení Pamětní desky Arnošta Lustiga a k opravám na Sněžné.

 

Farní list 11 - 2014 - září a říjen

24. 9. 2014

25.09. – čt – 19:00 Svatováclavský koncert v kostele Božího Těla v Kraslicích. Zazní varhanní skladby J.J.Ryby proložené sedmi obrazy z vlastního životopisu J.J.Ryby. Kdo zažil loňský Mikulášský koncert, může dosvědčit kvalitu jak hry na královský nástroj, tak i přednes mluveného slova obou Vladimírů. Přijďte!!

Něco málo z knížky P. Pavla Kuneše (bude na pokračování), něco o pokračujících opravách, modlitba za Synodu (O rodině) v Římě - přidejte se!! Co znamená "vyhrazené místo" v Bublavském kostele?

 

 

Další Farní list pro srpen 2014

7. 8. 2014

Hledáme pomoc na správném místě? Zde jsou místa, kde nám Duch svatý pomoc nabízí! Pro různé situace. Kdo hledá, nalezne zde i pozvání na poutě: BUBLAVA, PŘEBUZ. Nezapomeňme na pouť v KOSTELNÍ - letos již 31.08.2014 v 11:00. Pak zde něco pro Aničky a o zdánlivě ztracené holi sv. Jakuba.

 

 

FL 2014 - červenec 09

8. 7. 2014

Pouť Sněžná nejen bohoslužba, ale i pěší pouť 27.07.14 od kostela Božího Těla Kraslice v 9:15 odchod - zvou přátelé ze Saska!!!  Liboc v neděli nato v 11:00.  

 

Červnový farní list FL 08

7. 6. 2014

V obsahu najdete nabitý červnový program, Poděkování všem, kteří byli " ve službě" Boží, ztráta i nález sochy Vzkříšeného Krista a momentka z kázání biskupa Rudolfa na poutním místě Bavorska - těsně za našimi hranicemi.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

následující » 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2019 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 234687
Měsíc: 2914
Den: 79