Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality - Aktuell

 


 

 

Příspěvky

Nový FL -červen 15-08

 
15. 6. 2015 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Farní list 07 pro červen 2015

 
2. 6. 2015 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Květnové zamyšlení a vikariátní pouť

 
28. 4. 2015 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Dubnový Farní list 05

V obsahu najdete "něco k zamyšlení" o kříži; ohlédnutí za odchodem dvou vzácných lidí; poděkování za příspěvky na opravy z Města Kraslice a Obce Jindřichovice.

 
14. 4. 2015 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Další Farní list - 04 březen 2015

Z obsahu: Pořad Postní sv. smíření; Něco o římském biskupovi Františkovi - papeži; Co to bylo za hnusnou chřipku - a je to jediná forma nemoci = bezmoci? Poděkování dvěma místním úřadům za poskytnutí příspěvku na naše zamýšlené opravy a poznámka k našemu sokolovskému vikariátu. Viz Zpravodaj.  POŘAD o velikonocích viz AKUALITY níže! Zveme každého k prožití tajemství Lásky, Utrpení a Vítězství našeho Pána Ježíše Krista.  pf

 
21. 3. 2015 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Velikonoce 2015

 
11. 3. 2015 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

graf příspěvků od roku 1993-2014 pro kostely Kraslicka

Sem patří kostel Božího Těla Kraslice, kostel sv. Jakuba Sněžná, sv. Jiljí Kostelní, kaple sv. Vojtěcha Kraslice - kulturní památky, kostel Nejsvětější Trojice Liboc, kaple 14-ti Pomocníků v nouzi Počátky u Kostelní, kaple Nejsvětější Trojice Krásná u Kraslic - "nepamátky".

Vloni byla převedena kaple v Krásné do správy Města Kraslice. Protože nebyla zapsána v katastru nemovitosti (stavba "načerno" kdysi postavena majitelem polí bývalým rodákem), bylo toto nutné uvést do pořádku. Samotné zaměření geodetů a výkony s tím spojené se dnes odhadují na více než 8tis.Kč. Farnost tuto kapli nepotřebuje, proto díky za velkorysé gesto Města Kraslice, že tuto kapli vzalo "pod ochranu". Farnost může v této kapli konat pobožnosti jako dosud. Kaple byla v desolátním stavu, byla předána opravena.                                                                      P. Peter Fořt, farář

 
24. 2. 2015 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Opravy kostelů a kaplí Kraslicka

Pohled do říše čísel, který mne samotného překvapil. Za 22 let se v části naší farnosti přece jen něco podařilo! Původně jsem "nadával", že při nedostatku času musím dokazovat spoluúčast při financování oprav kostelů a kaplí z pohledu naší ŘK farnosti. V sobotu 21.02.2015 mne navštívil jeden mladý muž, který podniká v Německu s žádostí, abych mu vystavil potvrzení o výstupu z církve. Samozřejmě, na to má každý právo. Dodal, že to musí udělat z důvodu odvodu církevní daně, kterou v této zemi musí odvádět. Sdělil, že to dělá ročně 40tis.Kč a že neví, kam ty peníze jdou! Tu se mi náramně hodila čísla z tabulky posledního Farního listu. Ten jsem mu i dal. Sdělil jsem mu, že jsme z Německa obdrželi pro kostely spadající do správního obvodu Kraslic od roku 1993 - 4,5mil.Kč (nepočítaje ostatní kostely), že naší farnosti věnovalo Biskupství Regensburg něco přes 475tis.Kč pro výměnu oken kraslické fary, což se bude během letošního roku realizovat. Pokud měl jasno v hlavě, muselo mu dojít, že zde jsou konkrétní místa, kam i jeho peníze přišly. Tak příjemné počtení!

 
23. 2. 2015 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Další Farní list 2015 - 02

Tentokrát je to z pera dvou kněží: mediální hvězdy, která působí v Česku a jako Polák se zde neuvěřitelně aklimatizoval. Druhý byl požádán, aby napsal NĚCO do almanachu gymnázia v Hořovicích. Alespoň pár vzpomínek vám přiblíží 18 let, kdy jsem většinou byl znám s montérkami. Je to spravedlivé, když jedna hvězda vychází a druhá - která jí ani nikdy nebyla - zapadá. Když jsem mezi vás byl poslán, bylo mi řečeno, že jdu do zapadákova. Dnes vím, že tomu tak vůbec není, zažil jsem toho zde více než dost, což rozhodně nezapadne v zapomnění. Po každé opravě - i té nejmenší - jsem popsal, jak a co se stalo. Po pravdě. A vždy jsem na konci přidal: O.A.M.D.G. (latinsky to znamená: omnia ad maiorem Dei gloriam a česky to překládáme: vše k větší cti a slávě boží. Tak ať to i zůstane pro další měsíce. Zdraví P.Peter   

 
7. 2. 2015 | Rubrika: Aktuality - Aktuell

Vánoce a nový Farní list 2014-15

Pod rubrikou Vánoce 2014 najdete pořad vánočních bohoslužeb. Totéž najdete i ve farním listě spolu s koncerty.

Pozvánka na vánoční mši sv. na SNĚŽNÉ v opraveném poutním chrámě - znovu vysvěcení! Přijďte se radovat s námi! A také poděkovat Bohu, všem, kteří opravu prováděli a pak i uklízeli. V tom nám pomůže náš rodák generální vikář mons.Žák.

 
29. 11. 2014 | Rubrika: Aktuality - Aktuell


 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< leden / 2023 >>


Statistiky

Online: 6
Celkem: 373120
Měsíc: 3427
Den: 95