Jdi na obsah Jdi na menu
 


Srpnový FL 13-2020

 FARNÍ list kraslické farnosti srpen - 13

Pořad akcí ve farnosti.

22.08. – so 8:00 Bublava a Stříbrná dnes není

22.08. – so 12:00 Rotava křest Libora Chýlka

22.08. – so 14:00 poutní mše sv. Přebuz ke sv. Bartoloměji.

Jindřichovice: mše sv. vždy v sobotu 29.8. a 5.9. místo v neděli 30.8./6.9. !

06.09. – ne 11:00 poutní mše sv. Kostelní/ posezení – zveme, přijďte mezi nás!

_____________________________________________________________________________

Na internetu jsem četl: Že se zalže, není tak hrozné! Hrozné je, že se lež vydává za pravdu. Tím jen navazuji na slova z FL 12. Desatero přikazuje: Nepromluvíš křivého svědectví proti bližnímu svému. CO je hrozné? Lež se jako pravda nabízí celému národu! Nechtěl bych být v kůži těchto „lžiproroků“ ani vteřinu! A vy? I sv. Pavel píše Římanům 9,1-2: „Mluvím pravdu – vždyť jsem Kristův – nelžu, a totéž mi dosvědčuje i svědomí osvícené Duchem svatým: velký zármutek a neustálou bolest nosím v srdci.“ Není to adresováno v dnešní době také nám? Protože mnozí NEJSOU Kristovi, proto klidně lžou; protože mají své svědomí pokřivené; protože tohle klamání národa nám působí BOLEST. Kdo toto necítí, připravuje své děti, vnoučata pro totalitu moci. Mít moc v dnešní době, je více než podlehnout drogám. Tento druh lidí nedokáže žít životem obyčejného lidu. Právě Kristus se stal vzorem: ač Boží Syn, přijal podobu člověka. Ponížil se. A pokud se povýšil, tak na dřevo kříže! Je smutné, že u nás v Evropě musely ze stěn škol zmizet kříže. V minulých dobách je nahradily hákové kříže, rudé hvězdy, též hesla a reklamy. Čemu a komu všemu jsme schopni se klanět! Bůh nás chraň! pf 

_________________________________________________________________________________

dscn1861--3-.jpgimg-20200731-wa0002.jpgimg-20200708-wa0001.jpg

POSTŘEHY z poslední doby i z dovolené.

Obě naše společné poutě ve Sněžné a Liboci byly pro mne, a jistě i pro vás, velkým překvapením. Vždy nás byla hezká řádka. Vzpomínáte, jak jsem ve Sněžné vyprávěl o Svaté Hoře u Příbrami? Jak lilo jako z konve v době, kdy se vše připravovalo na poutní slavnostní mši venku v ambitech? Ještě 5 min. před začátkem lilo. Tu otevřel děkan Olšar okno na probošství a volal: Matičko Svatohorská! Prosím tě, dělej něco, ať přestane lít! A v tom okamžiku se to stalo. Stejně toto proběhlo i o naší pouti. Zvolal jsem: Svatý Jakube, ať přestane pršet! Otočil jsem se směrem k hlavnímu oltáři s prosebně vztyčenou rukou a ono opravdu pršet přestalo, mohli jsme sedět venku a dokonce vyšlo i slunko. Někteří si ale mé gesto s rukou vyložili jinak: že prý jsem sv. Jakubovi zahrozil! Omyl! Bylo to gesto prosby! Neumím si představit, že bych si dovolil Jakubovi zahrozit. Vždyť oba s Janem byli synové hromu – ten by mi dal! Po poutích, jak ve Sněžné, tak i v Liboci, jsme byli pohoštěni díky Jarmilce, Alici, a díky i za každou ochotnou ruku i při stavbě a rozebírání stolů a lavic se slunečníky (Ruda, oba Hronovi, Salvovi a spol.), jako i pomoc u oltáře a na kůru! Teď vám to prozradím: Já své 75. narozeniny oslavil tímto způsobem: s vámi na obou místech! Proto se za nic neplatilo. V obálkách jsem od vás dostal 27.100Kč. Tento výnos, jak jsem napsal, jde na opravu kazetového stropu kostela v Oloví. Díky za vše! Rád bych ještě dodal toto: během mše v Liboci jsem najednou ztichl. Miloš si pomyslel: A jéje! Paterovi se udělalo zle! Přestal mluvit! Ale já jsem zvolal: Inu, oni přece přijeli. Už je vidím! Po mši se Miloš přiznal, že vidím duchy! On totiž ze svého úhlu od oltáře nikoho neviděl. Pak spatřil, jako i my všichni, rodáky z Německa: matku, otce a dceru! Krásné!

liboc2--2-.jpgliboc2--3-.jpg

Z dovolené: Klid pro duši i tělo nedokázala narušit ani jistá opatrnost a obava před Covid -19. Ve Slavonicích, kde se krásné náměstí hemžilo množstvím lidí na kolech, (ať už těch tradičních pouze na „lidský“ pohon či na „elektrický pohon“), jsem mezi návštěvníky spatřil i oslovil prof. a primáře MUDr Pafka. Je o 5 let starší a vedle svého kola vypadal mnohem mladší. Člověk s nádhernou duší, který svou pravdomluvností pomáhá utvářet morální hodnoty tak ohrožené bezcharakterním chováním postav, které náš národ vedou. Letos poprvé jsem neměl poutní mši na Montserrat u Slavonic. Měl jsem ji za posledních 20 let jak v němčině, tak i v češtině. Důvod? P. Bohumil zapomněl, že němečtí a rakouští rodáci vždy přijíždějí o týden dopředu oslavit P. Marii Nanebevzatou. Hlavní pouť stanovil na 16. 8. 2020. Možná, že ani tak moc nepochybil, protože tak jak u nás, tak i zde, jich mnoho z ciziny nepřijede. Tím jsem v neděli „měl volno“. Přiznám se, že mi bylo „divně“! O to více jsem byl v duchu s vámi, s Milošem  v Kraslicích zažili překvapení: s Milošem byl páter Ferdinand u oltáře! Díky vám i jemu, stejně jako Milošovi, za účast, vzpomínku a duchovní most! Je krásné vědět, že se na dálku můžeme spojit. Využil jsem tuto dobu na sepsání FL č.13, na další články-zážitky, které najdete na našich webových stránkách (viz dole) pod rubrikou: Něco z mého života. Přeji hezké „počtení“! pf 

____________________________________________________________________________

Připomínám: nezapomeňte na Modlitební most za P. Jiřího Majkova.  ________________________________________________________________________________________________

 A co opravy? Dne 6.8.2020 došla na náš farní účet dotace z Karlovarského kraje ve výši 300tis.Kč pro opravy na kostele v Krásné Lípě a stejná částka na kostel v Oloví. Díky! Pro obě akce byly aktualizovány Dodatky č. 1 pro letošní rok. Co ještě zbývá? Dokončení opravy varhan v Rotavě a pak nátěr schodů na kůr; třetí vitráž v kostele BT Kraslice. Prosím o modlitbu za vyřešení otázek kolem hřbitova v Kostelní; jedná se o sekání, úklid listí, úpravu hrobů za pomoci kamínků různé velikosti i barvy. Uzavřena není ani oprava varhan v kostele na Přebuzi.

____________________________________________________KONTAKT: ŘKF Kraslice, Kpt. Jaroše 321/2 Kraslice; mobil: 724 204 702

fara.kraslice@seznam.cz  nebo farnost.kraslice@bip.cz

www.farnostkraslice.estranky.cz

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< leden / 2021 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 292691
Měsíc: 3493
Den: 140