Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poslední postní FL 07

3. 4. 2019

FARNÍ list kraslické farnosti březen – 07

??? -------------------------------------------------------------   ???

Malý pokus o upřesnění

Mám jako křesťan, jako kněz, VŽDY radost z každého svědectví o všem, co souvisí s pravdou Boží. Několikrát bylo otištěno ve Zpravodaji, který vydává Město Kraslice, vyjádření=svědectví člověka, který se vydává za hlasatele Božího slova. Nechci se dotýkat nikoho, kdo se za takového ze svého nejlepšího svědomí, pokládá. Ale rád bych upřesnil několik velmi důležitých faktů. Cituji poslední výrok z 3/19 na str. 5: Modlitba má smysl jen tehdy, pokud je vyslyšena. Vyslyšena je jen tehdy, pokud je vyslovena upřímně. Kdyby tohle měla být pravda Boží, pak  jeho slovo nechápeme správně! Nejprve je nutné říci toto: modlitba má VŽDY smysl, ať už je, nebo není vyslyšena. Použijme tento příběh, který se odehrál v mém životě kněze: syn prosil rodiče, aby mu koupili motorku. Oni byli proti; věděli, že syn je hazardér, že je nerozvážný a příliš mladý, že by si mohl ublížit. PROTO MU NEVYHOVĚLI. On jim říkal, že ho nemají rádi. Ale oni trvali na svém a tak rodiče UCHRÁNILI syna před neštěstím. To se ale naopak stalo u jiných rodičů, kteří prosbě syna podlehli a motorku mu koupili. Syn se brzy nato vyboural a ublížil nejen sobě, ale i dívce, kterou vezl. Obdobně s námi jedná Bůh: vyslyší, když se na něj obracíme a splnění prosby nám neublíží. On ví více, než my. Ale nevyslyší, kdyby nám splnění prosby=modlitby uškodilo. Nutno i dodat, že existuje VYTRVALÁ modlitba, která nakonec Pána přiměje nám vyhovět. Výsledek jde pak na naše „triko“! Dobré je vždy dodat: Ale tvá vůle ať se stane. Příklad: zamilovaný člověk vytrvale prosí Pána, aby ho vyslyšel a směl si vzít vyhlídnutou osobu. Nedodá ale ono moudré „Ale tvá vůle ať se stane“. Pak po čase zjistí, že si vymodlil panovačnou osobu nebo ještě něco horšího. Nato Pán říká: Vždyť sis to tolik přál, upřímně jsi mne prosil v modlitbě; bylo to tvé rozhodnutí; prosazoval jsi svou vůli; o mou   jsi nestál. SORRY! Takže: modlitba má vždy smysl; ať už je či není vyslyšena! Snad si onen kazatel toto uvědomí a s ním i ti, co se modlí. pf

_________________________________________________________

Je vždy zajímavé prožít tajemství nově.

    O 3. neděli postní se četl překrásný příběh o marnotratném synu. Zároveň jsme si připomněli další tři zastavení křížové cesty: 7. druhý Ježíšův pád; 8. pláč žen a 9. třetí Ježíšův pád. Jak obojí spojit? První nerozvážnost (pád) byl v požadavku mladšího syna: dej mi můj podíl majetku, co mi patří. Otec mu ho dal. Že ho brzy rozházel a že mu zbyly oči jen pro pláč (pláč matek nad dětmi) mělo za následek další krok: VSTANU a půjdu k Otci a řeknu mu: NEJSEM HODEN být tvým synem. To i udělal, což nebylo lehké! Když se vše odehrálo v reálu a padl před otcem na kolena, sklání se tento a pozvedá otrhaného a zuboženého syna k sobě. Co z toho plyne? I pády mohou být užitečné, když se z nich poučíme!     Váš pater   

Víte o někom, komu bychom mohli pomoci?

Jistě víte, že naše farnost nemá mnoho majetku, který by nesl nějaký výnos. Několik pastvin na Kostelní, které si propachtoval mladý manželský pár tam bydlící. Možná že jste se doslechli o jednom Němci, který na tomto území pásl svá stáda ovcí a ta spásla i pastvinu, která mu nepatří a tím uškodila nejen pachtýři, ale i dobrému vztahu mezi Čechy a Němci. Naše kostelní věže slouží za malý nájem internetovým společnostem. Do našeho majetku patří i dvě bytové jednotky v Kraslicích. Jedna je v Pohraniční Stráže, druhá v Hradební ulici. První je stále pronajatá manželům a tedy i jejich dětem, kterým jsme pomohli ve velké nouzi. Druhý byt je nyní prázdný. Paní Liana, která v něm bydlela, byla převezena do domova pro seniory, ve kterém již pár let žije nám dobře známá, paní Josefka. Paní Lianě se obětavě věnovala paní Hanka, která ze své služby pečovatelky jí dávala víc, než jí nařizovalo povolání. Ať jí Pán za vše odmění. Paní Liana již nemohla sama zůstat bez celodenní péče v bytě 1+1, neboť několikrát spadla a tak si ublížila, že musela do nemocnice. Díky i pracovnicím MěÚ Kraslice na sociálním odboru. Proto vás prosím, pokud byste o někom hodném věděli, který by rád za nájem používat tento uvolněný byt 1+1, pak dejte vědět. Každý malý nájem je pro naši farnost přínosem, vždyť máme ve správě 11 kostelů, 3 kaple, 3 fary (i tu ve Stříbrné, která slouží Farní charitě pro rekreaci). Předem děkuji! Váš pater 

________________________________________________________________________

Před několika dny mi bylo sděleno toto: Pane faráři, je krásné, že naše kostely stále slouží svému účelu, i když to stojí hodně starostí a námahy. Byla jsem v jednom kostele, který spravuje obec. Byla pořízena nová okna do olova. Sponzoři měli požadavek: jeden tam dal zobrazit fotbalistu i s míčem, druhý herečku ze seriálu Ulice. Inu, my tam máme stále svaté! pf

--------------------------------------------------------------------------

Ještě malou poznámku:

V rotavském kostele jsme poděkovali za dotaci zdejšího města na opravu varhan (80.000Kč). Ať požehná i akcím Města Oloví za odsouhlasený i zaslaný příspěvek Města na úhradu faktury za dodanou Projektovou dokumentaci na opravu kazetového stropu zdejší svatyně ve výši 10tis.Kč!  

------------------------------------------------------------------------

Připomínám těm z nás, kteří chodíme ke sv. přijímání, naší povinnost přistoupit k postní svátosti smíření! V naší farnosti bude možnost toto splnit v tyto dny: Oloví na faře 07.04. ve 14:00 (zpovídá i P. Kučera z Chlumu);   Rotava 10.04. od 15:30 (zpovídá i P. Bauchner ze Sokolova); Kraslice 11.04. od 17:00 (zpovídá i P. Kučera z Chlumu); V Bublavě, Stříbrné budu k dispozici 06.04.; v Jindřichovicích 07.04. vždy před mší sv. Samozřejmě je možnost vždy před každou mší sv.  

 -----------------------------------------------------------------------------------  

KONTAKT: ŘKF Kraslice, Kpt. Jaroše 321/2 Kraslice; mobil: 724 204 702

www.farnostkraslice.estranky.cz email: fara.kraslice@seznam.cz

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2020 >>


Statistiky

Online: 5
Celkem: 281249
Měsíc: 4721
Den: 192