FL 2022 -01 Pár slov

article preview

Zde najdete pár myšlenek z naší vikariátní konference. Text jsem zaslal mnohým z nás. Ne všichni měli čas přijít a společně prosit za v současnosti nejdůležitější aktualitu. Snažím se pochopit každého z vás - ale Nebojme se!

FARNÍ list  kraslické farnosti leden 2022-01

zápis z vikariátní konference

VIKARIÁT SOKOLOVSKÝ

DEKANAT  FALKENAU

Diecéze Plzeňská – DIÖZESE Pilsen

se sídlem: Kpt. Jaroše 321/2,  358 01  Kraslice; ( 359 574 053

mail : fara.kraslice@seznam.cz

30//2022

Pár slov jednoho z vás.

Vím, chápu, snažím se i přijmout vaše stanovisko:

1. Je tady Covid-19 – jenže já jej zažil v té nejhorší formě (13 dní jsem byl v AGONII) a přesto mi není lhostejné současné dění!
  2. Je tedy hrozba vyšších plateb za plyn a elektřinu – jako kněz mám na starosti 11 kostelů, 2 kaple a 3 farní budovy – se starostí, z čeho tohle vše budu schopen zaplatit a přesto mi není lhostejné současné dění!
  3. Je tady postoj mnohých, kteří mne v minulých dnech zklamali a v „poslední chvíli“ se díky našich modliteb „probudili“ – např. pan Miloš Zeman, prezident ČR, svým výrokem: „šílenec atd.“ a přesto mi není lhostejné současné dění!
  4. Je tady nabídka vojenského materiálu z celé Evropy, Spojeného království či USA - a přesto mi není lhostejné současné dění!
  5. Je tady obrovské množství desinformací a lží - a přesto mi není lhostejné současné dění!
  6. PROSÍM o využití všech možných zbraní křesťanů (i katolíků a těch, kteří patří do pravoslaví): jsou to zbraně sepnutých rukou, jsou to ti modlící se a obracející se k POMOCI nejvyšší – k BOHU! Prosím, přijďte tuto sobotu či neděli do „ svých kostelů“ - přidejme se ke všem lidem dobré vůle: PROSME ZA MÍR, ZA KLID ZBRANÍ, ZA PŘIJETÍ DĚTÍ A MATEK Z UKRAJINY, ZA SPRAVEDLIVÉ POSOUZENÍ VŠECH, KTEŘÍ ZPŮSOBILI UTRPENÍ, STRACH A NEJISTOTU NEVINNÝCH LIDÍ!
  7. 26.02.2022 Bublava v 8:00; Stříbrná v 09:15; 27.02.2022 Rotava v 08:00; Kraslice v 09:30; Jindřichovice v 11:00; Oloví fara v 14:30.
  8. Známe morseovkou vysílané SOS! Vím, nejsme vojáky toho či onoho státu: jsme ale bojovníky božími za pokoj, mír, spravedlnost!

.

…………………