Farní list květen 2014-07

Tel.číslo: 359 574 053 ŘKF          mobil: 724 204 702 PPF
Nejbližší akce – ostatní bohoslužby jako obvykle:
23.05. – Noc kostelů v Rotavě (viz samostatný článek) – Kraslice: není mše sv.
24.05. – 14:00 Maiandacht (májová) KOSTELNÍ – Kirchberg
31.05. – Pouť autobusem do Neukirchen u Heiligen Blut (viz samostatný článek)
04.05. v neděli opět přijeli na svou májovou pobožnost věřící z Plauenského vikariátu; děkuji za pomoc při pohoštění, které se tentokráte pro velkou zimu konalo v kraslickém kostele.! Jejich dary 9.693,-Kč, výnos z kasičky 1.130,-Kč jsem dal na účel oprav našeho poutního kostela ve Sněžné. Také rodáci nám již letos přispěli 40.650,-Kč; díky i Haně a Lubošovi za dar na opravy.
*          *          *
Noc kostelů
I letos proběhne v naší farnosti NOC KOSTELŮ, tentokráte v Rotavě. V době od 17:00-17:50 je možné si prohlédnout kostel, seznámit se  s rotavskými litinovými zvony, slyšet jejich zvuk a vyzkoušet si hru na varhany. Pak chvilka hudby, od 18:10-19:00 o současnosti i historii kostela (promítání Dr.Rojík); pak od 19:00-19:40 občerstvení s diskuzí; do 20:00 hudební vložka, od 20:00-20:15 duchovní slovo (Zuzana Firmanová) a pak hudební zakončení. Tento pátek 23.05. nebude v Kraslicích mše svatá, abychom se i odjinud mohli do Rotavy rozjet a někoho i přivést. pf
Překvapení vedoucí k vděčnosti.
Vždy, když jedu autem kolem některého ze „svých“ kostelů, zbystřím, zda je vše v pořádku. Při míjení cesty vedoucí od rotavského kostela jsem spatřil postavu připomínající nevěstu. Hned mi vyvstala otázka, zda neměla být v kostele svatba. Zpomalil jsem a překvapen poznávám Anežku V., jak nese v náručí záclony z kostela k vyprání. Do duše se mi vrátil klid! A VDĚČNOST se přidala a já viděl mnohé z vás, kteří mi pomáháte ve starosti o kostely, fary a kaple. K tomu máte ještě starost o rodinu atd. Dík patří všem, také Štefanu Š. a Marcelu Ž. s Aničkou za provedené úpravy v bytě po P.Feixovi. Mnoho je to skrytých hodin – POVEDLO SE! Taktéž i při pomoci, jak se ujmout Toníka P. a zde prosím o modlitbu; nyní teprve chápu, co je to: mít dítě! Naděje zahání strach, láska přikrývá množství hříchů. PODĚKOVÁNÍ patří i všem vám, kteří jste přeci jen jeli na Chlum! Otec biskup, jeho účast a VÝZVA jet i na další pouť 31.05., byla povzbuzující! Jeho putování ke studánce i společná modlitba radostného růžence jako i mše sv. nám vtiskla postoj pastýře! I tato jeho myšlenka: Církev, Kristus nabízí čistý PRAMEN! Mnozí, co hledají a mají „žízeň“, se spokojí s louží vody! Tím jsou míněny sekty, různá esoterická společenství a praktiky. Nenechme si ukrást NADĚJI, RADOST z činnosti pro farnost, církev! Ať Pán vycítí i naši vděčnost za vyslyšené prosby! Díky pf

*          *          *
Diecézní pouť do Neukirchen beim Heiligen Blut 31. 5. 2014
Letošní diecézní pouť se uskuteční na poutním místě Neukirchen beim Heiligen Blut v sobotu 31. května. Toto poutní místo se nachází v blízkosti českých hranic a tradičně se tam konají slavnosti s účastí českých poutníků. Pouti se zúčastní jak biskup František Radkovský, tak i biskup Rudolf Voderholzer z Regensburgu, bude mít česko-německý charakter. Hlavním bodem programu bude česko-německá mše svatá v 10.00hod. Pro účastníky bohoslužby bude připraven česko-německý zpěvník. Příjezd je možný od 8.00 hod. ráno, organizátoři zajistí parkovací místa pro autobusy a osobní automobily. Příležitost ke sv.smíření bude od 8.30 hod. v kostele. Po mši svaté budou zpřístupněny nádherné farní zahrady (květiny znázorňující 4 roční období a labyrint), kde bude také připraveno občerstvení (možnost placení v korunách a eurech). Pro zájemce bude také nabídka komentovaných prohlídek kostela s překladem. Po celou dobu bude na místě infostánek. Náš autobus bude vypraven v 06:00 z Kraslic, 06:15 z Rotavy, 06:35 Chodov, 06:50 Sokolov-Městský úřad. 06:55 sídliště Michal-škola a pak před Mar. Lázně do cíle. Moc prosím o vaši účast, cena jízdného na osobu bude 300Kč, kdo by s tím měl problém, sdělte mi to a bude vám pomoženo! Toto nesmí být překážkou! Touto poutí i poděkujeme za všechny dary a příspěvky, hlavně finanční, na opravy v naší rozsáhlé farnosti. Bez této pomoci bychom toho moc nebyli schopni udělat. Pro vaši informaci: Právě v tomto týdnu jsem dostal ujištění, že nám Řezenské biskupství přispěje na výměnu desolátních oken na kraslické faře (psal jsem o tom v posledním FL). To je obrovská pomoc!!
Ještě něco od Otce biskupa:
Jistě víte, že při návštěvě plzeňského kraje, se prezident Zeman zastavil i v katedrále. Omluvil se OB Františkovi, že zná jen několik minut jeho heslo: „Uvěřili jsme v lásku“. Venku před katedrálou viděl 3 nové zvony, které zaplní prázdné místo po zvonech, které byly za války roztaveny. Zeman citoval sv. Pavla: „Kdybych mluvil jazyky lidskými i andělskými, ale lásku bych neměl, jsem jenom dunící kov a zvučící zvon.“ Zvon vám vzali, ale lásku vám vzít nemohli. Hezké, že? Ale ani tady není vše jednobarevné: když vyšel ven, sáhl si na andílka „pro štěstí“. OB si řekl: „kdyby se podíval nad andílka, uviděl by Ukřižovaného. Ten dává sílu i štěstí!“
Něco k mariánskému měsíci:
olovi_fara_majetek_2013_lurdy-pm.jpgMaria je naslouchající, přijímající, vůči Bohu vždy otevřená. Na přelomu Starého i Nového zákona zde stojí jako žena tázající se a žena věřící. Se srdcem starostlivým jako Matka a se srdcem naslouchajícím jako učednice doprovází Syna na pozemské cestě – je prostě pro nás VZOREM. I my Bohu máme naslouchat, jeho vůli přijímat a zůstat otevřeným. Smíme se tázat a odpovědět vírou! Dejme se do ochrany této Matky i Učednice Páně! Amen.