Jdi na obsah Jdi na menu
 


Farní list duben FL07

24. 4. 2020

FARNÍ list kraslické farnosti květen - 07

Od 24. 4. můžeme být veřejně v kostele. 25.4. Bu 8:00 a St 9:15; 26.4.: Ro 8:00 pro mladší+16:00 pro starší! Stejně Kr 9:30+17:00. Ji 11:00. Ol 14:30. Bude připravena desinfekce na ruce, roušky sebou. Ostatní se dozvíte. _____________________________________________________________________________-

Naše omezené křesťanské aktivity, které nás NUTÍ k hledání nových cest a způsobů, jak se k sobě dostat, jak spolu komunikovat atd. Mezi takové patří i náš Modlitební most v duchovní sféře. Mezi tělesné projevy patří jistě tolik opěvovaná ochota šití roušek, hledání uplatnění mimo své povolání. My kněží se setkáváme při video-konferencích, v počítači na to máme program. Snad nebude nutné toto zavádět mezi námi a brzy tahle anomálie skončí. Děkuji vám ze srdce za toto naše propojení mezi sebou a propojení s Pánem, naším Vítězným Kristem. Váš pater

Jen na kříži, kde Kristus umíral a žíznil, začíná pravá cesta k Bohu.

Kdo ví o vodě v poušti a zamlčí to -   je vinen, že ji žízniví přehlédnou.

Kdo zná pevnou cestu v bažině a neukáže ji -   je vinen, když jiní do ní zapadnou.

Jen si nemysli, že k Bohu jednou každý přijde,   ať je jeho cesta jakákoli.

Mnohá cesta je slepá a brzy stejně skončí; některá jde daleko, ale vede mimo Boha.

Co víš, to říkej v lásce, ale řekni to jasně:   že žádný člověk se sám nezachrání.

Hovoř i s tím, kdo si myslí, že bez Boha vystačí, kdo se mu jen vysmívá a odporuje. Každý potřebuje slyšet toho muže na kříži, i když se to mnohým nezdá. A tak nejeden člověk bez něho umírá, aniž to pozoruje.

 Toto přání jsem dostal od kněze-spolubratra. Nyní ho předávám vám a vašim! Přeji uzdravení nemocným, ochranu ohroženým, naději zoufalým, blízkost, lásku a cit osamělým. Trpělivost ustrašeným, vytrvalost těm, kteří se pro druhé obětují. pf

__________________________________________________________________________________________________________

Téma: neviditelný vir a neviditelný Bůh.

Mnohokrát jsem slyšel, že nějaký „bůch“ nemůže existovat, protože ho nelze vidět. Jistě, tělesnýma očima, ne. Ale zrakem duchovním, ano. A teď tady mezi námi řádí neviditelný vir, který je škodlivý a zabíjí. Proti tomu mezi námi působí neviditelný Bůh, ten pomáhá a oživuje. Covid-19 se projevuje virózou, Bůh naproti tomu milostí. Říká se: Lékař léčí, Bůh uzdravuje. Jeden jakoby potřeboval druhého. Jistě, Bůh může uzdravit INED, zázrakem. Ale má i jiné cesty: jako svůj nástroj používá člověka – lékaře. Proto se i my modlíme před operací: Pane, veď ruce lékařů při zákroku, zdravotní sestry při podávání léků, uklízečky při zachovávání čistoty a hygieny. Asi nám všem je jasné, KOLIK má v současné době Bůh pomocníků, kteří, ať už to ví, nebo ne, jsou JEHO nástroji v ošetřování postižených, v hledání vakcíny atd. Zahrňme my, co se umíme modlit a můžeme si takto o všem popovídat s všemohoucím Pánem, do proseb všechny! I ty, co stále pochybují a kteří se tak bojí o svůj život! Kolik skutečných „mučedníků“ už je z řad obětí viru, zdravotníků a všech, co jsou ve veřejných službách. Ať Pán pomáhá, chrání a my ať jim vyprosíme požehnání! Díky za solidaritu křesťanskou – pf

 

Něco k problematice prezidentské zástavy a upřesnění: Pravda vítězí.

V minulých dnech jsem se přesvědčil, že FARNÍ LISTY se čtou a také se o textu bavíte. Tak tomu bylo i mezi maminkou L. a synem P. Maminka byla přesvědčena o tom, že text „Pravda vítězí“ byla i na první prezidentské vlajce v době T.G.Masaryka. Syn šel na internet a dal matce za pravdu! Citace: Pod štítem vine se stuha, na níž se čte heslo: "Pravda vítězí." Tento text pochází z roku 1918. To je historická pravda. Pokud jsem někoho uvedl v omyl tím, že jsem psal: Z textu vypadlo slovo „Boží“, tak se omlouvám a  moc děkuji za připomínku o pravém stavu věci. Jako věřící člověk jsem ale přesvědčen, že tento text není úplný, protože se při nesení prezidentské standarty hraje husitský chorál: Kdož sú Boží bojovníci. Tito se odvolávali na pravdu Boží! Je to obdobné, jako když komunisté „citovali Bibli“, říkajíce: „Kdo nepracuje, ať nejí“. Ale tak to v Bibli nestojí! Správně text zní: „Kdo nechce pracovat, ať nejí!“ Tím znehodnotili Boží slovo. Stejně tak je to s citátem o Pravdě, která vítězí. To i Pilát se Ježíše ptal: A co je pravda? Ježíš mu neodpověděl. Co měl říci? Že ON, Ježíš, je ta PRAVDA? Pravda Boží – to je celá pravda. Takže: Jestliže ani T.G.Masaryk, pocházející svými kořeny z věřícího Slovenska, nepovažoval za spravedlivé a nutné, citovat Bibli podle pravdy, pak se i já musím ptát: A co je pravda? Pro mne je Boží Syn pravda, kterou nám jeho Otec – Bůh poslal. Ježíš je nebeský pošťák,  skrze kterého chtěl Otec i nám – kdysi pohanům – sdělit pravdu, že ON, Bůh, je i dobrý a milosrdný Otec, který dal z lásky k nám svého Syna, a že v nikom jiném NENÍ spása, než v Ježíši Kristu. Stal se člověkem – podobný nám ve všem, kromě hříchu. Vydal se, trpěl a zemřel, pak vstal z mrtvých – což máme prožít i my. TO JE CELÁ BOŽÍ PRAVDA. Pokud do této pravdy chceme zařadit SVOU PRAVDU, pak musíme nutně tu Boží odstranit nebo si ji upravit, což je zlé a vše se nám vrátí jako bumerang. A to byl smysl mé úvahy, že slůvko „Boží“ nemělo být nikdy ze standarty odstraněno – i když tam nikdy nebylo napsáno. Proto se během časů „hlásala“ pravda těch či oněch důrazněji, než Pravda Boží. Konečným VÍTĚZEM JE BŮH. A s ním všichni, kteří přijmou jeho živé Slovo = vzkříšeného Ježíše!   pf

_____________________________________________________________________-

Zamyšlení:

Že „tam nahoře“ jsou ateisté, jsem věděl už dávno, Bylo řečeno: Od 27.4. v počtu 15 lidí může být mše sv. Ten den je ale pondělí. My se scházíme v neděli! Nám, křesťanům, začíná týden nedělí! V ten den, první den po sobotě, vstal Ježíš z hrobu (což jsme letos oslavili jen v soukromí, doma). Každá neděle je toho připomínkou. Ateistům začíná týden pondělím, jde se do práce, do školy atd. Ejhle: OD 24.4. již smíme! Proto oslavíme neděli 26.4. v kostele! 15 + 15! Domluvíme se, kdo kdy přijde! Dám vědět!

KONTAKT: ŘKF Kraslice, Kpt. Jaroše 321/2 Kraslice; mobil: 724 204 702

www.farnostkraslice.estranky.cz email: fara.kraslice@seznam.cz

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2020 >>


Statistiky

Online: 4
Celkem: 281244
Měsíc: 4721
Den: 191