Jdi na obsah Jdi na menu
 


Farní list 2017 květen 09

FARNÍ list kraslické farnosti květen  2017 – 09

mobil: 724 204 702;  www.farnostkraslice.estranky.cz  e-mail: fara.kraslice@seznam.cz

Bohoslužby, setkání a PRAVIDELNOST.

Díky za vaši účast při každé akci, kterou spolu konáme. Jak nám asi všem došlo, bývá nás stále méně. Důvody jsou dány: nemoci, stáří, únava. Když k tomu přidáme i občasnou nechuť, trochu pohodlnosti a možná i určitou rozpačitost nad kázáním „našeho faráře“, pak se stává, že se pravidelně už nejsme schopni ani v neděli setkat. Nechci zde připomínat, že je naším právem i povinností zúčastnit se každou neděli na mši sv. Věřte mi, je těžké spojit prosbu i dík a zároveň nabídnout i poučení! Pomozte mi.Díky!

------------------------------------

27.05. so – Kaple v Horních Nivách – Panny Marie Pomocnice – v 11:00!

27.05. so – Kostelní – Kirchberg – Maiandacht (májová pobožnosti) – 14:00!

28.05. ne – SLAVNOST NANEBEVSTOUEPNÍ PÁNĚ - nedělní pořad 

30.05. út – ZMĚNA: Rotava a Kraslice místo středy je mše sv. v úterý!

03.06. so – Přebuz – mše sv. ve 14:00 (změna)

09.06. pá – EKUMENA v 19:00 Klingenthal Brundöbra fara

10.06. so – ZMĚNA Jindřichovice mše sv. s nedělní platností v 11:00!

11.06. ne – KRÁSNÁ kaple bohoslužba v 11:00!

11.06. ne – GROTTE kaple nad Olovím – mše sv. ve 14:30!

Je rozdíl mezi legrací a radostí?

   Velikonoční doba má předehru v postní době. A je to doba vážná. Že je ji možné prožít i jinak, dokazuje tato událost: V jedné farnosti se pan farář potřeboval poněkud dříve dostat po bohoslužbách na Popeleční středu z kostela. Přemýšlel, jak to udělat, když kostel byl plný věřících. Zavolal si kostelníka. Řekl mu, že udělování Popelce není svátost a že ji může udělovat i nekněz. Poučil ho, že se při udělování znamení kříže na čele říká: „Člověče, prach jsi a v prach se obrátíš!“ Kostelník celou noc nespal, stále si ta slova opakoval. Před obřadem se ptal: „Jak se to říká, já si to pletu?“ Farář jen zaúpěl a řekl: „Moula jsi a moulou zůstaneš!“ Při udělování Popelce stál v první řadě místní pan starosta a kostelník pravil:“Moula jsi a moulou zůstaneš!“ Starosta vyděšeně namítá: „Ale to dříve znělo jinak?“ Kostelník odvětil: „To víte, dříve se to říkalo latinsky.“  Tak to je legrace.  Radostí je fakt, že po naší smrti není konec, ale že i ten největší „moula“ je Bohem milován a pro lítost, kterou před smrtí projevil, byl spasen. Víme, jaký smutek na člověka padne, když se dozví, že někdo známý zemřel! Ale díky Zmrtvýchvstalému se pomalu pro věřícího stává i toto důvodem k radosti: vždyť je možné se u Pána sejít! Znovu se vidět! Že se pro to musí něco udělat z naší strany je jasné: věřit v Ježíše a litovat  i těch nejmenších pochybení! Nikdo z nás není bez viny! Kdybych to o sobě tvrdil, jsem pyšný a pýcha je největší překážkou směrem k Bohu. Ale lze v lítosti spoléhat na milosrdenství Boží! Pak žádná legrace nezkazí pravou radost! To vám i sobě vyprošuji z celého srdce. Váš pater.    

 

OPRAVY (a stále častěji se ptám: PRO KOHO?)………..?

fasada30.4.17.jpg

   18.04. začala oprava fasády fary v Oloví a 14.05 je HOTOVO! Při pohledu na krásu zeleně v přírodě Boží, jsme šťastní, že dva odstíny zdobí i tento dům boží;vždyť se zde každou neděli scházíme k rozhovoru s Pánem a jsme zváni i k jeho stolu Slova i Oběti! Od tohoto okamžiku se nemusíme stydět jít v Oloví na mši sv. (Vím, že zadní strana fary volá SOS taktéž po opravě a že kostel sv.Michaela stále ještě čeká…). Ale buďme Bohu vděční i za toto dílo (zpevnění stavby a novou fasádu). Celkem nás to přišlo na 233.231Kč. Díky všem, kteří přispěli! Díky firmě Plaub/Novák za dobře provedenou práci. Sponzorsky nám nahodili stěnu, kde byly uloženy podlážky, natřeli barvou parapety i nadokapní žlaby (+barva), opravili štít s křížem a tmelem zajistili – to vše v ceně 11.200Kč navíc! Díky za   pomoc od této firmy. Díky i za ochotu pana Adamjaka a za klempířské práce!

konecna-podoba--2-.jpg

   Toto ale není vše! Hezky to vyjádřil náš Miloš: „Páter, vždy jste říkal, že se má počkat, až bude chtít i Pán Bůh!“ Tady v Oloví se to znovu potvrdilo. Kdybychom si prosadili opravu fasády před 5-6 lety, pak by ta práce byla zbytečná. Ne, že by fasáda nevolala po opravě, byla to ostuda, ale….. Nejprve ČEZ přeložil el.vedení ze vzduchu do země. Zmizely konsole a dráty. Poté se ukázala nutnost:havarijní  statika (při dalším zemětřesení by to fara nevydržela). Vloni se dílo povedlo. Kdo z nás viděl traverzy, otvory ve zdi, ten si uvědomil, co vše za touto akcí je! Proto patří největší dík našemu Pánu, že s jeho plánem kolem fary to vyšlo na 100%.   

  A díky i za to, že jsme poslechli a neprosadili „svou vůli“. Tak nashledanou zde.  

Překvapení

dscn0705.jpg

    Smrky u kostela sv.Petra a Pavla v Rotavě přestaly stínit. Slunce i světlo od této chvíle proniká do naší svatyně. Výtěžek použijeme ve farnosti k nutným drobným úpravám a k úhradám různých aktivit. „Hora“ větví za kostelem bude rozdrcena a využita k mulčování. Poděkování už předem patří všem vám, kteří pomůžete s úklidem kolem pařezů i s výsadbou malých smrčků. Tyto určitě vyrýpneme u kaple sv.Vojtěcha v Kraslicích (Glasbergu). Zde by po čase začaly ohrožovat tuto stavbu a nám v Rotavě pomohou. Další najdeme pod rotavským kostelem (dle rady Jarmilky V.)– i zde trochu pomůžeme přírodě. Dík i Vlastě a Marcelce za úklid navíc! Pf

dscn0711.jpg

Znázornění Ježíše Krista.

   Nejstarší obraz Pána Ježíše je DOBRÝ PASTÝŘ. Poté Kristus THEOKRATOS (Vládce vesmíru) sedící na trůnu. Teprve středověk nám připomněl Krista na kříži.      V našich kostelech si 27./28.05.2017 přiblížíme Ježíše Nanebevstupujícího. Socha je zrestaurovaná p.Hrubým (Plzeň), kufr pro převoz-díky p.Krupkovi (Kraslice) pf

Modlitba v den narozenin.

Pane, dej, ať rozeznám - pravdu od lži; ctnost od hříchu; abych vynikal spravedlností, laskavostí, dobročinností a bezúhonností. Odvrať ode mne faleš, závist, malomyslnost a nestatečnost. DEJ, ať se stanu dobrým křesťanem a až vyprší čas mé vezdejší pouti, učiň její den poslední – DNEM mého narození pro život věčný – nepomíjející. Amen

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 357210
Měsíc: 3311
Den: 79