Jdi na obsah Jdi na menu
 


Farní list 2011 srpen 12

 

FARNÍ list kraslické farnosti  srpen 2011 – 12
Tel-nové číslo: 359  574 053 ŘKF          mobil: 724 204 702 PPF
Pořad akcí v srpnu.
06.08.-so 11:00 Kraslice kostel – svatba Dáši a Tomáše
07.08.- ne 11:00 Poutní mše sv. na LIBOCI: něm-čes.bohoslužba, pak posezení
08.08.-po 08:00 Kraslice – mše sv. ke cti sv.Dominika (P.Antnoni)
V týdnu od 09.08. do 17.08.11 mše sv.není mimo 15.08.(viz dále); jsem na dovolené, zastupuje mne P.Antoni z Chodova – mobil: 720 330 905
18.08.-čt pořad jako obvykle (15:00 Ji, 16:00 fara Kraslice něm.společenství a mše sv., 18:30 české společenství
13. a 14.08-so a ne: obvyklý pravidelný pořad – Bohoslužba slova
15.08.-po 08:00 Kraslice – Slavnost Nanebevzetí Panny Marie (P.Antnoni)
19.08.-pá 19:00 Hřbitov na Bublavě (Andacht für Verstorbene )
20.08.-so 10:30 BUBLAVA – mariánské zastavení, v 11:00 poutní n/č mše sv. ke cti Panny Marie Nanebevzaté                 21.08.-ne obvyklý nedělní pořad
23.08.-út úklid před poutí na Přebuzi. Odjezd od kraslické fary 09:00 přes Rotavu
27.08.- so 14:00 Poutní mše sv. ke cti sv.Bartoloměje na Přebuzi n/č
*          *           *          *
Změny v Neutraublingské farnosti:
Po 11-leté kaplanské působnosti opouští 1.září tuto farnost P.René Bugnot původem ze Švýcarska. Bude působit jako duchovní ve Fakultní nemocnici v Regensburgu. Na jeho místo nastoupí kamerunský kněz z Afriky jménem Kisito Essomba Koungou, který již 3 roky působil se současným neutraublingským farářem P.Weindlem ve Viehhausen. Asi si ho P.Josef vyžádal. Zároveň od 01.09. též přichází nový pastorační asistent Manuel Hirschberger. Jistě se s nimi brzy i my seznámíme, zatím přejeme pomoc Boží a dobrý start na vinici Páně! Modleme se za ně! Zasílám i vaším jménem upřímný pozdrav, ujištění o našich modlitbách. Taktéž i milost Boží pro P. Reného, bude moci samostatně působit.
Ohlédnutí za sněženkou poutí s Otcem biskupem.
Když jsem ráno viděl zataženou oblohu a mírný déšť, asi jsem nebyl sám, který si povzdechl: No,to nás tam dnes mnoho nebude! Člověk míní, Pán Bůh mění. Toto platilo v tento den doslova. Tolik nás už dlouho nebylo. Mnohým patří dík i za tu nejmenší pomoc! 20 let nám již rodáci pomáhali toto poutní místo křísit, nejprve finanční pomocí, při každé pouti přiváželi koláče, párky i kávu nám vařili a výtěžek sloužil k dalším opravám. Jméno Kurta Wohlraba, jeho ženy, příbuzných i přátel nám navždy zůstanou v paměti. Vrcholem byl letos dárek sochy sv. Jakuba od Wernera Hufgarta, dalších 23.900,-Kč pro plánovanou výmalbu interiéru od Kurta a jeho blízkých. Není divu, že se letos mezi námi objevil obraz diecézního patrona, který namaloval P.František Kišš z Karlových Varů.Můžeme se pak divit, že mezi námi našemu biskupovi bylo tak dobře? Vždy se objeví též nečekané překážky: zraněná noha Josefa Hrona; toho brilantně zastoupil jeho syn Tomáš.Egon přivezl břízky,postavit je nestačil,musel se totiž vrátit ke zraněnému motocyklistovi ze Saska, který volal na silnici na Liboc o pomoc! Díky Bohu, stihl to! I sv.Petr stihl zatáhnout aspoň na chvíli klapku s deštěm! Už podruhé šli v počtu 7-mi poutníci starou cestou z Kraslic na Sněžnou. Mezi nimi byl i můj bratr Pavel se ženou Marií a synem Pavlem (studentem teologie). I já měl nečekané překážky: nesměl jsem nahlas říci, že tu Pavla máme mezi sebou!On už je takový ve své skromnosti. Jako každoročně zpíval krásně i letos Klingenthalský sbor v čele s M.Gaeblerem; jsou tomuto místu věrní! Mladí pracovníci z KMS v čele s Radimem i „šéfem“ Otakarem, opět krásně posekali trávu, vyhrabali listí. „Paní od koní“ se postarala o zkulturnění prostoru mezi silnící nad kaplí a bývalým hřbi-tovem. 3 statečné ženy stačily ještě utřít prach z lavic, viděli jsme kovářské práce firmy Kursa, truhlářské firmy Prajka, zednické firmy Fojtík. I varhany zněly díky + Karlu Malíškovi a spolupracovníku Křemečkovi. Své umění na nich předvedli A.Lukáčová, už vzpomenutý M.Gaebler jako i dole Dr.Rojík na el.varhanách. Též Miloš Bechyně mi pomohl přivést stoly, lavice i slunečníky, též i EKO WC –důležitý doplněk! Nezbývá než končit: Tisíckrát Zaplať Pán Bůh!!!          pf
 
Opakování je Matkou Moudrosti.
O jedné minulé neděli jsem si dovolil sobě i vám přiblížit dosti těžký úryvek v listu apoštola Pavla Římanům 8,28-30. Tyto pouhé tři verše obsahují obrovskou dynamiku. Posuďte sami: Bůh každého z nás nejlépe zná a poznává, ví čeho jsme schopni, co v nás je, že v každém je nějaké to DOBRO, které – jak předpokládá – v životě rozvíjíme. Proto předurčuje každého člověka bez rozdílu ke konaní  dobra, aby tak došel SPÁSY. Jinými slovy, každý má být spasen naším dobrým Pánem a Bohem. Proto nás povolává, máme si dobrým životem, dobrým konáním tuto spásu „zasloužit“ – máme si dojít k němu pro ODMĚNU, ne pro trest za zlý život či za špatné řeči, skutky. A zde se lidstvo DĚLÍ podle toho, zda božímu POVOLÁNÍ řekne Ano či Ne. Každý je povolán ke konání dobra. Jenže se může stát, že se přitom „umažeme, zašpiníme, ano i zhřešíme“. Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Je to jako s oním člověkem, který se objevil před božím soudem a chlubil se čistýma rukama. Ano, máš je čisté, ale PRÁZDNÉ, protože jsi NIC nedělal! I s tím Bůh počítá, proto nás ospravedlňuje, očišťuje obětí a krví svého Syna, který nás s Otcem nebeským smířil. To ovšem předpokládá nutně naši lítost, vědomí, že jsem i chybil a prosbu o odpuštění. Takového pak rád Bůh uvádí ve svou slávu! Zde je náš CÍL, cíl našeho snažení, cíl našeho života: pobývat ve věčné radosti!                      Neschovávejme se proto s našimi starostmi či co nás tíži před Bohem. On nás zná a čeká na naše volání – i o pomoc! Má pro nás připravený DOMOV, kde se máme s ním radovat, se všemi spravedlivými se setkat a děkovat za záchranu a spásu. Bůh nás nespasí bez nás, něco musíme udělat i my, odpovědět na jeho volání, ať už je naše povolání být rodičem, či zedníkem, řidičem…Každé povolání má své kouzlo a mohu v něm být užitečný druhým. Vědomí, že mi Bůh neutrhne hlavu za hřích v pýše spáchaný, že tento hřích mu dokonce mohu dát, aby ho zničil a mně ulehčil ve svědomí; to je přece nádherný důkaz jeho LÁSKY k nám!pf    
 
 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< květen / 2023 >>


Statistiky

Online: 5
Celkem: 398420
Měsíc: 9856
Den: 988