Farní list 2011 prosinec 16

FARNÍ list kraslické farnosti  prosinec 2011 – 16
Tel-nové číslo: 359  574 053 ŘKF          mobil: 724 204 702 PPF
Adventní svátost smíření (sv.zpověď)fd331db277_19398745_o2.jpg
11.12. neděle 14:00 - Oloví fara kaple,            14.12. středa 16:00 – Rotava,
15.12. čtvrtek 16:00 Kraslice : fara (něm.) a od 17:00 v zimní kapli v kostele,
17.12. sobota 07:45 Bublava a  tentýž den od 09:00 Stříbrná.
Jinak vždy možnost přijmout tuto svátost očisty před či po každé mši sv.!
Ještě jedna šance?
Vybavuje se mi nedávná událost s nouzovým přistáním polského letadla. Piloti za letu zjistili, že se jim porouchalo zařízení pro vysunutí podvozku. Nezbývalo, než se pokusit o nouzové přistání tzv. „na břichu“! Kroužili proto jednu hodinu nad Varšavským letištěm, aby vyčerpali pohonné hmoty, které by při takovém přistání jistě explodovaly. Vše dobře, díky Bohu, svata--mse.jpgdopadlo! Ale to předem nikdo nemohl vědět! Všichni pasažéři prožívali hodinu obav; hodinu, ve které si mohli dát své svědomí do pořádku, prosit o odpuštění,litovat poklesků. Vás, kteří nyní čtete tyto řádky vybízím: využijte nabízené „hodinky“ k dobré sv.zpovědi! Stojí za to přece „přistát“ s čistým svědomím v kruhu rodiny o vánočních svátcích! Je nutné se zbavit všeho, co se Bohu nelíbí. I my zjišťujeme ať v rodině či zaměstnání , že se nám mnohé nepovedlo. Pýcha a hrdost, že jsem O.K. není na místě! POKORA je dobrou přípravou na dobré prožití jak adventu, tak i vánočních svátků! Přeji odvahu k tomuto kroku. Vše ostatní zařídí Bůh!     pf

Pořad bohoslužeb, setkání a koncertů o vánocích a Novém roce 2012.

advent08_week4_1.jpg

so
půlnoční
16:00 Oloví,                               20:00 H.Nivy,
21:00 Jindřichovice                   22:30 Rotava,
       24:00Kraslice (Rybova mše vánoční)
Hod
Boží
vánoční
09:30 Bublava,         11:00 Stříbrná,       14:00 Krásná-kaple           15:30 Krásná Lípa,
           15:00 Rotava - koncert Střípky
 17:00 Sněžná (pro kraslické i v kapli na Krásné)
po
Sv.Štěpána
08:00 Rotava,                   09:30 Kraslice,                  11:00 Jindřichovice                    14:30 Oloví,
                16:00 Mezihorská–kaple
st
s.Mláďátek
16:00 Rotava,   17:15 Kraslice zimní kaple
Svátek sv,Rodiny
17:00 Kraslice-zimní kaple
so
Zakončení obč. roku
09:30Bublava, 11:00Jindřichovice,     16:00Rotava,           17:00 Kraslice-zimní kaple
Slavnost MatkyBoží
11:00 Stříbrná, 14:30 Oloví, 16:00 Rotava, 17:00 Kraslice kostel

Jaké by mělo být přání kněze vám, kteří nasloucháte Božímu hlasu ve svědomí, hlasu mluvícím k nám z Desatera i z obou přikázání Lásky?
Přání jak pro dobu adventní tak i vánoční?
Rozhodně takovéto: „Nenechte se svést lákavými nabídkami a reklamou!“Hesly: „Jen si půjčte, nestarejte se o to, jak to splatíte; můžete si na splácení půjčky půjčit znovu!“ To, co se kolem nás děje, je nemravné, ohavné! Lidé se dostávají do závislosti vůči půjčkám stejně, jako vůči drogám, gamblerství, alkoholu atd. Zde se jasně ukazuje, kam vede chtíč, vášeň. „Chci to hned a teď!“ Ať se jedná o věc či člověka, moc či zážitek. Odbourali jsme dobu čekání, jako jsme odbourali ve společnosti dobu adventní. Vystřízlivění z takové honby za vším je exekutor stojící u domovních dveří! Všemocný, neberoucí ohled na nikoho a na nic, beroucí vše, co má nějakou cenu! Jak trpká to zkušenost! Zde se opět ukazuje, kam vede odmítání víry ve Všemohoucího a při tom Milosrdného Boha. Ten se ukázal mezi námi jako pravý člověk. Ukazuje cestu, jak z toho ven; On sám je tou cestou, příkladem a vzorem. Volá: „Zkus to; neboj se počkat; požádej znovu o pomoc mého Otce či Ducha sv. V MÉM JMÉNU O TO POŽÁDEJ!
*                    *
1.nedělí adventní vstupujeme pastýřským listem našeho Otce biskupa Františka, birmovani.jpgkterým začínáme obnovu a někteří z nás přípravu na BIŘMOVÁNÍ. Připomeňme si tedy nejprve co je svátost biřmování a jak působí. Katechizmus pro mladé, YouCat, říká v čl. 203 a 205: “Biřmování je svátost, která dovršuje křest a ve které jsme zahrnováni dary Ducha svatého. Ten, kdo se svobodně rozhodne žít životem Božího dítěte a kdo požádá o Ducha svatého skrze vkládání rukou a pomazání křižmem, dostane sílu stát se slovem i skutkem svědkem Boží lásky. Stává se tak plnohodnotným a zodpovědným členem katolické církve. ... Při biřmování je duši pokřtěného křesťana vtištěna nesmazatelná pečeť, kterou lze přijmout pouze jedenkrát a která působí vzrůst křestní milosti. Dar Ducha svatého je moc shůry, v níž biřmovaný vydává věrohodné svědectví milosti svého křtu vlastním životem a ve které se stává Kristovým `svědkem`. A katechizmus to dále rozvádí: “Přijmout sv.birmov-.jpgbiřmování znamená uzavřít s Bohem `smlouvu`. Biřmovanec říká: Ano, věřím v tebe, můj Bože, dej mi svého svatého Ducha, abych ti zcela patřil, abych se od tebe nikdy nevzdálil a abych ti vydával svědectví ve svém životě tělem i duší, slovem i skutkem, ve dnech dobrých i zlých. A Bůh odpoví: Ano, také v tebe věřím, mé dítě - a dám ti svého Ducha, dám ti sebe samého. Budu patřit celý tobě. Nikdy od tebe neodstoupím ani v tomto, ani ve věčném životě. Budu přítomen ve tvém těle a ve tvé duši, ve tvých slovech i činech. I kdybys na mě zapomněl, přece budu tady - v dobrém i ve zlém.” A moje zkušenost je, že vždy před každou náročnější činností, prosím Ducha svatého o pomoc. Vždy poznávám, že tuto pomoc dostávám a jsem mu za ni vděčný. Vyzývám vás, abyste i vy často Ducha svatého prosili. Rád přijde a pomůže vám. Jen čeká, až ho k sobě, do svého nitra a jednání vpustíte. Respektuje totiž vaši svobodu a nevnucuje se. Čeká na Váš svobodný souhlas a pozvání k jeho přijetí!