Jdi na obsah Jdi na menu
 


Farní list 10 červen 2017

FARNÍ list kraslické farnosti červen  2017 – 10

mobil: 724 204 702;  www.farnostkraslice.estranky.cz  e-mail: fara.kraslice@seznam.cz

Bohoslužby, setkání.

17.06. so - 11:00 POUTNÍ mše sv. JELENÍ (ke cti sv.Antonína - D)

17:06. so – 14:00 KÁMEN (Stein) u Kostelní – svěcení „kaple“

18.06 ne – 10:00 BOŽÍ TĚLO poutní mše sv. KRASLICE, průvod, pohoštění

21.06. stř – 18:00 Jindřichovice kaple sv.Aloise (u Bechyńů); z Kraslic odvoz 17:15!

24.06. so – 10:00 Poutní mše sv. Stříbrná ke cti Nejsvětějšího Srdce Páně

01.07. so – 14:00 Přebuz mše sv.

02.07. ne – 16:00 Sv.Petra a Pavla poutní mše sv. ROTAVA, pohoštění

Poutě v Kraslicích a Rotavě jsou v tyto neděle jedinou společnou bohoslužbou!

------------------------------------

Vím, že někdy je akcí více a všude člověk při nejlepší vůli být nemůže. Chci znovu připomenout, že je naším právem i povinností zúčastnit se každou neděli na mši sv. Díky za vaši účast při nedělních (sobotních) mších sv.  pf

------------------------------------

Je rozdíl mezi legrací a radostí?

Onehdy jsem v Albertu v Kraslicích viděl postarší manžele ze Saska, jak mají vozík až po okraj naložen různou zeleninou. Povídám: „To máte pěknou pojízdnou zahrádku!“ Zprvu nerozuměli. Pak se usmál pán. Chtěl jsem rozesmát i paní a tak venku u jejich auta dodávám: „Ani jste nemuseli tu zahrádku zalévat!“ A tu zase pán říká: „Zalévat se musí“ a ukázal na ústa! A tu se paní konečně přidala: „Tak to on umí; vínem!“ 

+           +           +

Náš nový generální vikář pro karlovarsko.

kamen-kaple-mbe.jpg31.05.2017 byl v katedrále sv.Bartoloměje v Plzni naším biskupem Tomášem jmenován P.Jiří Majkov generálním vikářem pro vikariáty našeho kraje (karlovarský, chebský a sokolovský). Smí užívat titul „monseigneur“ a také kleriku s červeným lemováním. Přejeme a vyprošujeme hodně Darů Ducha sv. pro tuto službu. Bude zastupovat biskupa při jednání se státní správou, bude i žehnat a světit kaple atd. Ihned po jmenování – ještě na biskupství – jsem pronesl tato slova: Byli jsme u Plzeňské Madony. Marii se říká i Majka; proto se nedivím, že dnes byl jmenován pater Majkov! A ráno na druhý den jsem našeho nového gen.vikáře pozval k požehnání „kaple“ na půdě bývalé malé osady Kámen-Stein. Řekl, že má volno, že přijede a že od toho je!  Tak – kdo tam 17.06. v 14:00 budeme – spolu s ním účastni krásné chvíle, kterou připravily Lesy ČR v čele s ing.Fousem. Nejenže vše financovaly, ale byl to i jejich nápad. Kéž toto místo je požehnané a poslouží k duchovní chvilce každému putujícímu uprostřed boží přírody. Kaple nese stejný titul, jako kraslický chrám: Božího Těla! Že bychom se tam scházeli vždy den před naší kraslickou poutí? A šli i kousek pěšky? Či jeli na kole? Snad se i z této události stane „tradice“ pro nás z Česka i z Německa. Bůh ať žehná všem! pf

Překvapení.

Zažila je naše Lotka K. Při přechodu přes mostek u Amati zakopla a padla tak nešťastně, že si poranila obličej a z obočí jí tekla krev. Tohle zahlédly v blízkosti stojící děti, hned přiběhly, mobilem volali záchranku, nabídly papírové kapesníčky a vůbec projevily velkou starost. Z toho měla radost nejen Lotka, ale máme ji i my! A pak, že děti za nic nestojí… Je jasné, že pak od paní Lotky dostaly nějakou tu čokoládu. Ale na tuto pomoc Lotce ani my nezapomeneme a určitě se nejen za tyto děti v neděli 11.6. všude pomodlíme (Kraslice, Rotava, Jindřichovice, Oloví). Obočí se hojí, stehy už jsou venku. A oči? Ty se „usmívají“! Vše dobře dopadlo, díky Bohu!  pf

 

POZVÁNKA

Jak již vpředu oznámeno, prožijeme 18.6.17 Boží Tělo společně jako každoročně. Ale letos bude mezi námi novokněz P.Pavel Fořt; bude hlavním celebrantem; po obřadu udělí všem své novokněžské požehnání a každý dostane i obrázek domů. Bylo by hezké, kdybychom se za něho tu a tam i pomodlili, ať je dobrým knězem, šťastným v této službě, ať zůstane skromným a vnímavým pro vanutí Ducha sv. Předem děkuji jako jeho strýc a nyní i spolubratr v kněžské službě. Bude nám též určitě hezky při hudbě naší Horalky jak v průvodu, tak na farní zahradě. Znovu se na vás obracím: Přijďte mezi nás! To není pro VYVOLENÉ z Neutraublingu, to je pro nás VŠECHNY! Vždy se najde místečko, trochu bramborového salátu i řízek k tomu dostanete navrch kafíčko s kouskem pečiva. Paní Anička Ž. už má 8 žen, dobrovolnic – ne nevolnic – které nás i tímto zvou! Tak určitě na viděnou! Až se zadíváte na P.Pavla – tak si uvědomte, že i já býval mladý – a tak se na vás stále dívám i já, cítím ono krásné vaši duchovní mládí… Tak určitě přijďte i na mši sv.!  

OPRAVY  a zase ty opravy.

konecna-podoba--2-.jpg

   Po krásně opravené fasádě fary v Oloví se klube fasáda na severní straně (ta k silnici) kostela sv.Martina v Jindřichovicích. I tuhle opravu provádí firma Plaub -Novák. Kolik bude uděláno? To závisí na štědrosti dárců, sponzorů. Od místního  OÚ máme 20tis.Kč; slíbeno máme od Min.kultury (ORP3) 174tis.Kč =194.000Kč a také příslib místního „kavalíra“; snad se paní starostce Martině podaří ještě jednou oslovit firmu Stará (větrné elektrárny), aby nám přispěla popojet co nejdál a to by byla SLÁVA! dscn0789.jpgPoručeno Pánu Bohu; i firma Hrách nám pokrývá pilíře za odborného dozoru R.Preibische, památkářů, pí Kreuzerové z MĚÚ Kraslice a za bedlivého oka našeho Miloše B. Nemám to já, jako farář, krásné? Inu: lítám v tom jako nudle v bandě! Ale ještě že nad námi bdí Oko boží, že je milosrdný a dobrý!

___________________________________________________________________________

slozene-vetve-4.5.17.jpg 

Poražené smrky jsou od kostela v Rotavě odvezeny. Zůstalo jen 15 hromad větví a jehličí. Pan Elíz slíbil, že jako hasič zajistí do naší pouti dozor a my se pokusíme tyhle hromady zapálit na pár buřtů (pro děti) a s basou piv (pro dospělé). Pak jen budeme asi tak 20 let čekat, až se pařezy samy rozpadnou a letos na podzim ještě zasadíme mezi ně malé smrčky. Bůh požehnej!  pf

nedele-po-msi.jpg

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< květen / 2022 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 346206
Měsíc: 3284
Den: 111