Jdi na obsah Jdi na menu
 


Farní list 06 - postní 2019

ARNÍ list kraslické farnosti březen – 06

??? -------------------------------------------------------------   ???

dscn1448.jpg

   Máte radost, když se někdo poučí z vašeho jednání nebo použije způsob, který jste vymysleli? Inu, kdo byl během posledních měsíců v kostele ve Stříbrné, tak ví, že jsme s paní Věrou Smržovou vystavili všechny figurky z krásného zdejšího Betléma v jedné zpovědnici. Dvě oddělení byla navíc rozdělena prostřední deskou, takže se každý může i během roku na tyto krásné figurky zblízka podívat. Dosud byl Betlém pracně stavěn pouze na vánoce manželem Zdeňkem; ten figurky vždy vybíral z velké bedny, takže je mnoho lidí vůbec nevidělo. A nyní k věci. Ten, kdo byl nedávno se mnou v Neutraublingu pro výnos z prodeje perníčků, se nestačil divit, že nás P. Josef Weindl vede do vedlejší místnosti nalevo od hlavního oltáře. Otevřel tam velkou skříň, kde byly uschovány všechny velké figury z bublavského zapůjčeného Betléma. Zde jsou sice jen uschované, pro veřejnost skryté, ale blízko místa, kde jsou v adventu a vánocích vystavené. Sylva Gräf se jistě pochlubila o uložení ve Stříbrné – a tak v Neutraublingu „kopírovali!

      dscn1449-1.jpgA aby bylo vše vyrovnané, budeme zase neutraublingské kopírovat my! V čem? P. Josef zavedl u Kříže knihu přímluv, kde po zapálené svíčce může každý, kdo chce, zapsat „svou“ prosbu (např.: Pane, ať si umíme doma odpouštět; nebo: Pane Ježíši, svěřujeme ti nemocného tatínka – apod.).  Chtěl  bych tuto Knihu zavést u Piety v Kraslicích a v Jindřichovicích, v Rotavě u Božského Srdce. Pokud by byl zájem z vaší strany, pak se můžeme spolu i v jiných kostelích domluvit. Také bych vaše přímluvy zapojil do mše svaté. Rád bych slyšel váš názor! Nebojte se mi ho sdělit, budu jen rád! Děkuji pf.

-------------------------------------------------------------

 

 

kriz-ze-z.kaple--2-.jpgV letošní postní době máme více než jindy možnost prosit za odpuštění hříchů jak vlastních, tak i kněží (co se provinili na dětech). Tato doba je spojena s KŘÍŽEM, který Ježíš nesl ZA NÁS! Nyní můžeme i my nést kříž ostudy za ty, kteří zneuctili nejen jméno Pána Ježíše, ale i celou církev. Tuto hanbu ale může za jiné nést jen člověk STATEČNÝ! Být Ježíšem, nebo jen Šimonem Kyrenským. Ten kříž nesl z donucení, pak se dozvěděl, komu ho pomohl nést a dostal jistě nebeskou odměnu. I my, kteří spolu poneseme tento těžký kříž, se dočkáme odměny! A nezapomeňme: kdyby církev byla dílem lidským, pak už by ji dávno Odpůrce zničil. Ale Ježíš řekl: „Brány pekel ji nepřemohou.“ Obracejme se i ke sv. Josefovi, který je patronem církve, rodin. Svěřme mu i naši bolest. Svatý Josefe, pros za nás, spolu se svou Marií nám vyproste pravou lítost, odpuštění u Pána a odvahu být lepšími. Každé zlo ať je potrestáno a kéž je dána možnost i pro nápravu u těch, kteří zklamali nejen své oběti, ale i svůj stav. Svatá Marie, útočiště hříšníků – oroduj za nás!

  Malý pohled do nedávné minulosti: vše se točilo kolem sexu, ze kterého se stalo božstvo. Nyní se objevují následky i tam, kde bychom je nečekali. Není to bumerang, který se nám vrátil v podobě tak hrozivé?   pf  

 

Je vždy zajímavé prožít tajemství nově.

   Toto jsme si mohli prožít o 2. neděli postní, kdy jsme prožívali krásný zážitek 3 apoštolů Petra, Jana a Jakuba na hoře Tábor. Viděli svého Mistra v nebeské slávě. Hned nato jsme si připomněli první tři zastavení křížové cesty, kdy zbičovaný Ježíš navíc poplivaný, nevyspalý a opuchlý ukazuje jinou tvář! Ano, do Boží slávy se jde přes potupu, opovržení, nenávist atd. Jistě KONTRAST. Obdobný prožijeme o 2. ne postní, kdy si připomeneme tři postavy, které se k odsouzenému Ježíši hlásí. Láska i obdiv se projevují různě: Matka Maria jinak než Veronika; zcela jiný, též kladný v konečném pohledu (donucený) je postoj Šimona z Kyrény. Mojžíš z 1. čtení smí spatřit nejen Hořící keř, ale samotného Boha; zezadu, jak kolem něho prochází! Maria, Šimon, Veronika se smí dívat do tváře Božího Syna přímo. Reagují svou pomocí; každý jinak. Maria pohledem, Šimon tím, že nese kříž, Veronika podanou rouškou.  I my jistě reagujeme, když Ježíše potkáváme ve svých bližních. (Pokud potkáte Zuzanu F., tak jí pomůžete nejvíc, když jí řeknete PRAVDU! Prý má v bytě démony. 2x jsem jí byt světil; nyní pomůže jen její upřímná zpověď; pak bude čisté nejprve její NITRO, poté pomůže i nové svěcení bytu.) Těším se s vámi na další 3 zastavení křížové cesty po všechny zbývající postní neděle (soboty).    Váš pater   

--------------------------------------------------------------------------

Ještě malou poznámku:

 2 desky se jmény Padlých z 1. světové války posvětí P. Josef Weindl o naší pouti Božího Těla. Budou umístěny v předsíni kraslického kostela vedle kříže z původního chrámu. Tuto neděli posvětím 2 madla podél schodiště u téhož chrámu (věcný dar manželů Dietzových – 6.000Kč). Nutná je výměna krytiny na obou altánech farní zahrady, kde sedáváme o naší pouti. Po 24 letech do nich zatéká. Kdyby chtěl někdo přispět, díky předem. Výměnu provede firma Hrách. Tento týden byla dokončena GO hromosvodů u kostela v Oloví za 182.216Kč; (navíc 5.oooKč za odvoz suti po GO el-instalaci jsem uhradil jako věcný dar faráře, stejně jako 7.808,03Kč -  chybějící částku na spodní plastové dveře do farní zahrady). Ať nám, i vám Pán žehná! Ať požehná i akcím Města Rotava a ať z tohoto místa zazní dík za odsouhlasený letošní příspěvek Města na opravu zdejších varhan ve výši 80tis.Kč!  pf

dscn1440-1.jpg

------------------------------------------------------------------------

Připomínám těm z nás, kteří chodíme ke sv. přijímání, naší povinnost přistoupit k postní svátosti smíření! V naší farnosti bude možnost toto splnit v tyto dny: Oloví na faře 07.04. ve 14:00 (zpovídá i P. Kučera z Chlumu);   Rotava 10.04. od 15:30 (zpovídá i P. Bauchner ze Sokolova); Kraslice 11.04. od 17:00 (zpovídá i P. Kučera z Chlumu); V Bublavě, Stříbrné budu k dispozici 06.04.; v Jindřichovicích 07.04. vždy před mší sv. Samozřejmě je možnost vždy před každou mší sv.  

 -----------------------------------------------------------------------------------  

KONTAKT: ŘKF Kraslice, Kpt. Jaroše 321/2 Kraslice; mobil: 724 204 702

www.farnostkraslice.estranky.cz email: fara.kraslice@seznam.cz

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2020 >>


Statistiky

Online: 5
Celkem: 281249
Měsíc: 4721
Den: 192