Jdi na obsah Jdi na menu
 


Červencový FL 11-2020

 FARNÍ list kraslické farnosti červenec - 11

Pořad akcí ve farnosti.

Od 06.07. do 15.07. budu mít dovolenou, zastupuje mě P. Milan Kučera z Chlumu sv. Maří (mobil:607 016 552). V neděli 12.07.  vezme Miloš bohoslužbu slova (vždy si ho moc chválíte, což mne těší!). V sobotu není Bublava, Stříbrná.

16.07. – čt 14:00 kostel Lomnice – železná svatba – Láďa a Marie 65 let spolu!

17.07. – pá 14:00 kostel Klingenthal – slaví 65 let kněžství P. Ferdinand Kohl!

25.07. – so 8:00 Bublava a 9:15 Stříbrná mše sv.

26.07. – ne 10:30 + 11:00 poutní mše sv. Sněžná sv. Jakub + posezení

02.08. – ne 11:00 poutní mše sv. Liboc + posezení – zveme, přijďte mezi nás!

_____________________________________________________________________________

Zde je nám nabízeno pár krásných slov Josefa Kemra:

Má ještě občan Josef Kemr co říci naší době?   „Přátelé, jsme běžci na dlouhou trať, desetkrát delší než maraton. Připravme se a vydržme. Je-li s námi Bůh, kdo proti nám? Ve jménu Ježíše Krista ďábel musí být smeten z povrchu zemského“. „Je-li nepřítel v zemi, urozený kariéru nedělá“.

„ Nahý jsem přišel na svět a nahý chci z tohoto světa odejít. Nenavykl jsem byzantským způsobům, abych ruku, která bije, ještě políbil a poděkoval“.

„ Co hlavně já chci mít, čistý štít „        Váš Josef Kemr

____________________________________________________________________

img_5351.jpg

Zpětný pohled na pouť ve Stříbrné.

Konala se letos bez rodáků, přesto nás bylo kolem 30ti. „Naše“ Sylva Gräf poslala obrázky a také několik postřehů do Neutraublingu. Pozdravila nás nová paní starostka Jana Kortusová, pak proběhla mše sv., která vedla k zamyšlení, vždyť vycházela z bolestí nad dopadem Covidu-19. I když chyběli rodáci, přesto Mons. Peter některé části říkal i německy, abychom si jejich přítomnost připomněli a pamatovali na roky další, kdy jistě zase přijedou. I písně zazněly v obou řečech. Bylo vzpomenuto i dárců z naší partnerské farnosti (p.Leien) a s politováním bylo konstatováno, že jsme letos o Božím Těle nemohli ani my k nim a oni zase k nám. Ale díky Bohu, existují i jiné možnosti, jak být v kontaktu. Díky všem, kteří byli s námi. sg

________________________________________________________________________________

02.06.20--2-.jpg

Co se týče oprav, tak poslední třetí vitráž z kostela BT bude do konce července zpátky na svém místě jasně svítící, cca za 13.000Kč. Ze Svépomocného Fondu Biskupství  máme příslib 50tis.Kč na úhradu 120tis.Kč spoluúčasti pro opravu stropu v Oloví. Díky za to našemu biskupství. Máme zprávy, že Karl. kraj nám na opravy odsouhlasil jak pro Krásnou Lípu, tak pro Oloví vždy 300tis.Kč. Naše farnost dodá 120tis.Kč a za to se dá alespoň v Lípě pokračovat a v Oloví začít. Co se varhan v Rotavě týče, snad se dočkáme! Trpělivost růže přináší (a v SRN se dodává: nebo roztrhané gatě zařídí). Proto při mši nosím raději „sukni-kleriku a albu“. Neboť: „Bez Božího požehnání, marné lidské namáhání.“   pf       

Modlitba za kněze mého spolubratra.

Asi se k vám dostala bolestná zpráva, že Mons. Jiří z Lokte byl zatím postaven mimo kněžskou službu pro jakési podezření. Více nevím. Ale co vím: mou povinností je upřímná modlitba o spravedlivé posouzení celé věci. Nejsem soudce, ani si na něj nehraji. Dobře si umím představit, jak Otci Jiřímu je. Slíbil jsem mu duchovní pomoc, a o tu prosím i vás. K této záležitosti bych rád připomněl, co nám bylo řečeno asi tak před 2 roky  na klingenthalské faře při modlitebním ekumenickém společenství. Mezi námi byl mladý mnich, který vyprávěl o mladém knězi z jeho kláštera, který byl nařčen ze sexuálního zneužití 2 děvčat. Proběhl soud, který ho odsoudil na základě svědectví těchto dvou dívek. Byl to čistý kněz, nikdo tomu nechtěl věřit. On to neunesl a vzal si život! Teprve pak se obě dívky přiznaly, že si vše vymyslely. Hrůza, žít nyní s takovým svědomím. Je obdivuhodné, že se po této tragédii přiznaly, to musím uznat. Ale věc už se nedá vzít zpět. Proto se modlím za spravedlivé přezkoumání všeho, co se Otce Jiřího týká. Vždy je možná náprava – ať u toho, či onoho. Kéž Bůh vede i vaše prosby o poznání skutečné pravdy! S tím je také spojeno mé rozhodnutí, které se týká mých 75. narozenin. Nemám ani pomyšlení na nějakou oslavu! Prosím, abyste to pochopili! Vážím si každého z vás a mám vás rád! Ale chci ve výše uvedené bolesti přidat i osobní oběť. Ta zní takto: Celý život jsem velkým ctitelem Bl. Hroznaty; díky jemu jsem se stal knězem (pro tolik překážek, které tomu měly zabránit). Chci tři dny strávit v tepelském klášteře; v tichu rozjímat o daru života, o daru kněžství, o daru smět vás vést ke Kristu s pomocí Panny Marie, sv. Josefa i sv. Petra a též i Bl. Hroznaty. Takže, vzpomeňte si na mne 31.7. v den sv. Ignáce z Loyoly  Přijdete-li na Svatojakubskou pouť na Sněžnou 26.7. v neděli v 10:30, tak tam poděkujeme za dar života každého z nás! Též mší svatou spolu na tento úmysl poprosíme o další ochranu, vedení a posilu pro každého z nás! Ještě jednu prosbu mám: jediný dárek, který mě udělá radost, je vaše modlitba! Chcete-li přece jen něco dát, tak do obálky vložte malý obnos pro obnovu kazetového stropu kostela v Oloví – tam jsem se totiž znovu narodil! V roce 1997 jsem vycházel bočním vchodem, když se v tom ozvala RÁNA. Spadla šikmá podpěra ze dřeva o váze cca 120kg. Scházela vteřina a už bych tu nebyl! Patron kostela sv. Archanděl Michael mě ochránil; všichni už byli venku. Jako kapitán lodi jsem coby poslední opouštěl „loď kostela“. Věřím, že i vy jste pocítili ruku Boží či andělů, která nás vyvedla z nebezpečí. V bezpečí, v náruči Boží poděkujeme každý sám i společně, abychom pak slavením mše sv. korunovali svůj vztah k Pánu a Bohu. Kde jinde, než v jeho chrámě. Pf_______________________________

KONTAKT: ŘKF Kraslice, Kpt. Jaroše 321/2 Kraslice; mobil: 724 204 702

fara.kraslice@seznam.cz  nebo farnost.kraslice@bip.cz

www.farnostkraslice.estranky.cz

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< leden / 2021 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 292697
Měsíc: 3495
Den: 143