Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nástěnka ŘKF Kraslice 25 let BP (I.)

13. 10. 2018

razitka-farnosti-a-kostely.jpg

11 kostelů bývalých 10 farností zde v krásné presentaci z rukou pana učitele a kronikáře Kotěšovce z Kraslic, který je autorem nejen skic kostelů, ale i razítek (na popud P. Fořta). Pokud si budete chtít prohlédnout nejen tuto krásu z blízka, tam klikněte vždy na modře vybarvený nadpis. Naše farnost přeje i pobavení, neboť v textech i obrázcích jsou skryty i jinotaje. Jinak by to ani v naší farnosti nefungovalo: vždy s úsměvem (keep smiling).    Razítka a kostely

nastenka0.jpg

Tím to všechno začalo.... Každý jistě v životě poznal skutečnost, že se během let nashromáždí časem obrovské množství zbytečností; nejhorší pak je, že se jich člověk jen nerad zbavuje... a tak "sulcuje" a skladuje... Chudáci, co to pak po nás musí vyklízet! Zde jen několik historických pohledů. Místnosti v suterénu - sklepě - až po strop naplněné uhlím, dřívím, rozebranými kachlovými kamny....  Sklep, vyklízení harampádí a začátky farní charity

nastenka2.jpg

Jaké příjemné posezení v opraveném suterénu; dlaždice jsem jako farář vozil v autě ze Selbu SRN za výhodnou cenu. Pomáhali nám při tom manželé Herbert a Hanni Steinmüllerovi se svým farářem Franzem Tremmlem. Vznikla i krásná přeshraniční přátelství. Od roku 1993 až dodnes (2018) probíhá přeshraniční EKUMENA 7x ročně střídavě u nás a v Klingethalu. Setkáním nemohlo zabránit ani množství sněhu. Těch lopat při prohazování cestičky ke kostelům.... Jeden z prvních starostů Bublavy - Vojtěch Grufík - pořádal spolu s naší farností každoročně Hudební akordeonový mezinárodní festival žáků hrajících na bajans, knoflíkovou či klávesovou harmoniku ze Saska, Kraslic i Leningradu! Při tom nechyběla ani zábava s maskami (ten s turbanem je P. Peter, před ním první ředitelka Farní charity Anna Žáčková. Říká se, že má každý zasadit strom - zde je dodatečně zasazená desátá lípa. Kéž by na poutním místě sv. Jakuba na Sněžné mnohý našel ve svém životě pevně zasazený výhonem víry! Ekumena, sníh a letní koncerty, lípa   

 

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< prosinec / 2020 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 292694
Měsíc: 3494
Den: 143