Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prodané perníčky pro Farní charitu-Pumpernickel-Verkauf

15. 1. 2011

 

partnergemeinde---schild-an-der-kirche.jpg

 

V tyto dny jsme poštou dostali krásný důkaz o pozornosti našich partnerů z Neutraublingu. Zde je překlad zaslané zprávy:

Prodej „ Českých perníčků“ o 3. neděli adventní 11.a 12.prosince 2010 po bohoslužbách. Výnos je určen pro Farní charitu Kraslice – 280,-,€ tj. 7.000-Kč.
Za pravost Johannes  Schmidt
 
České perníčky
 

Pracovní kroužek Partnerství Neutraubling – Kraslice nabízí po bohoslužbách o 3. neděli adventní opět cukrovou glazurou ozdobené perníky tzv.“české perníčky“. Mohou posloužit jako malá pozornost k vánočnímu dárku, stejně jako zvláštní vánoční pozdrav. K tomu se obzvláště hodí tyto ručně zdobené výrobky. Výnos z prodeje 1,-€ za kus poslouží k opravě střešní krytiny budovy Farní charity Kraslice.

 

 

prrnicky.jpg

Böhmische Pumpernickel
Der Arbeitskreis Pfarrpartnerschaft Neutraubling – Graslitz bat nach den Gottesdiensten am 3.Adventsonntag wieder die mit Zuckerglasur verzierten Lebkuchen, so genante Böhmische Pumpernickel an. Als kleine Beilage zu Weihnachtgeschenken oder als Extra-Weihnachtsgruß waren die in Handarbeit reich verzierten Pumpernickel bestens geeignet. Der Verkaufserlös - 1€/Stück – wird für die Dachreparatur des Freizeit – und Erholungsheimes der Pfarrcaritas Graslitz in Silberbach – Stribrna – zur Verfügung gestellt.
Der Erlös : 280,-€
Was kann man dazu nur sagen? Es gibt nicht nur Freude über die Spende – Erlös, sondern auch über den Einfall, so etwas zu tun – schon mehrere Jahre, über die Freude der Spender und derer, die unter dem Weihnachtsbaum auch eine kleine Freude an dem Pumpernickel – an dem ‚pumperl’ kleinen Ding hatten. Ich wünsche allen, die dieses lesen, auch eine kleine MIT – FREUDE. Euer P.Peter Fort

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< prosinec / 2020 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 292697
Měsíc: 3495
Den: 143