Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jindřichovice - oprava věže 2011- Heinrichgrün - die Reparatur des Kirchturmes 2011

16. 3. 2011

 Celková oprava pláště věže kostela sv. Martina

v Jindřichovicích 2011
 
Poprvé naše Římskokatolická farnost Kraslice žádá o dotace z Evropské unie. Díky pomoci paní Lechanové a starostky A.Polívkové, se náš kostel – společné kulturní i duchovní dědictví – dostává též do podvědomí našeho kraje. Rozpočet na opravu věže kostela přesahuje hranici 1,5 mil. Kč. V únoru byla na webových stránkách Biskupství plzeňského informace o přípravě tohoto projektu k realizaci. Přihlásila se jediná firma, která se zabývá projekční činností. Jelikož stavební dokumentace již byla vypracována (součást u žádosti o přidělení dotace), bylo toto bezpředmětné. Výběrové řízení na dodavatele stavebních prací v současné době probíhá a ukončeno bude k 31.03.2011, kdy bude též vyhodnoceno. Výběrového řízení se účastní čtyři stavební firmy, které mají bohaté zkušenosti s opravami památek.    ph  
 
Die gesamte Reparatur des Kirchenturmes mit Mauerputz der St. Martin Kirche in Heinrichgrün 2011
 
Zum ersten mal ersucht unsere Pfarrgemeinde Kraslice eine Dotation von EU. Dank der Hilfe von Frau Lechanova und Bürgermeisterin Polivkova, kommt unsere Kirche – das gemeinsame Kulturgut – in das Bewusstsein dieses Bezirkes. Die Kostenberechnung der Reparaturen übersteigt die Höhe von 1,5 Million Kronen. Im Februar gab es an den Web Seiten des Pilsners Bistum eine Information über die Realisation dieses Projektes. Es hat sich eine Firma gemeldet, die sich mit Projektierung befasst. Weil aber schon diese fertig war (sie musste als Beilage zum Antrag zugelegt werden), war dies überflüssig. Das Auswahltenderverfahren des Anbieters von Bauarbeiten läuft zur Zeit und wird Ende März abgeschlossen und ausgewertet. An dem  Auswahltenderverfahren nehmen vier Baufirmen teil, die reiche Erfahrungen mit Denkmalgebäuden haben.   P.P.F. 
 
 
 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< prosinec / 2020 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 292694
Měsíc: 3492
Den: 141