Jdi na obsah Jdi na menu
 


VÁNOCE 2011 -NOVÝ ROK 2012

 

 

betl..gif

 

3.adventní týden               ADVENT – DOBA RADOSTI.

images.jp3.advent.jpgV tomto týdnu slyšíme: Radujte se stále v Pánu, opět vám říkám: Radujte se! Důvod je jasný: PÁN JE BLÍZKO! Jakýsi spolupodíl na tom má i sv. Jan Křtitel, který na otázku: Kdo jsi? Odpověděl: Já nejsem Mesiáš, ale HLAS volajícího na poušti. Snad vám nyní nezkazím radost, když tutéž otázku položím vám, lépe řečeno, když si ji položíme sami sobě: KDO JSEM? Měli bychom odpovědět podle pravdy a nejlépe ve sv.smíření (sv. zpovědi). Já nejsem mesiáš, super Star, člověk bez chyb; ale HLAS volající v této „spoušti“: Pane smiluj se! Přijď ke mně jako HOST domů….. Pak prožiji skutečnou RADOST.

  

4.adventní týden               ADVENT – DOBA SETKÁNÍ.

4-advent..jpgV tomto týdnu se setkává archanděl Gabriel s Marií, boží posel s člově-kem; Maria s Alžbětou, mladá maminka se stařenkou taktéž maminkou; svět zkažený se svým zachráncem-spasitelem, který jediný ví, jak na to: je přece CESTA; který jediný nám říká na rovinu, co je lež a polopravda: je přece PRAVDA; který jediný ví všechno o životě, vždyť ho prožil jako my: je proto ŽIVOT. Cesta čekání končí u jeslí; pravda o lásce vede ke sv. Rodině; život vrcholí přijetím zvěsti: SLÁVA na výsostech Bohu a lidem, mající dobrou vůli – POKOJ  na této zemi.

 

 

 

1.adventní týden               ADVENT – DOBA ČEKÁNÍ.

1256827808.jpgPředstavte si, že musíme řešit svou zdravotní situaci. Musíme tedy do čekárny k lékaři. Pokud tuto šanci odmítneme či nevydržíme nepříjemné čekání na vyzvu lékaře, že můžeme vstoupit, pak se k lékaři nedostaneme! Advent je čekárnou pro křesťany. V období cca 4 týdnů si v této „čekací době“ probereme uplynulé období od posledního vyznání vin. Pak přichází výzva Krista-lékaře: Přijď se vyznat, přiznat, litovat ve sv.smíření=zpovědi – Pojď dál, u mě se ti ulehčí, Já ti rád odpustím, uzdravím tvou duši. Dám i lék, který ti pomůže.

 

 

2.adventní týden               ADVENT – DOBA OPRAV.

2-advent.jpgNedávno proběhla tiskem zpráva o nebezpečném úseku jisté dálnice; co je příčinou? Důvod vězí ve špatném podloží v tomto úseku. Při dnešních vysokých rychlostech je to životu nebezpečné místo. Co říci o stylu dneška – kdy se vše odehrává také ve shonu; má-li nějaký úsek našeho života též „ v podloží duše“ za výsledek nerovnosti v našem jednání, pak je nutná OPRAVA, stejně jako výše zmíněný úsek dálnice. Křesťan nejlépe staví na skále církve, v důvěře a víře v Boha. I prorok Izaiáš vybízí: Vyrovnejte své stezky, vyplňte údolí a srovnejte a pahorky!

 

Pořad bohoslužeb, setkání a koncertů o vánocích a Novém roce 2012.

 

so

24.12

půlnoční

 

  

pulnocni.jpg

16:00  Oloví                        

20:00 H.Nivy,

21:00 Jindřichovice                  

 22:30 Rotava,

24:00Kraslice

(Rybova mše vánoční)

ne

25.12

Hod 

Boží bozi-hod.jpg

vánoční

09:30 Bublava,        

11:00Stříbrná,       14:00Krásná-kaple          

15:30 Krásná Lípa,

15:00 Rotava -

koncert Střípky          

17:00 Sněžná

pro kraslické i

v kapli na Krásné)

 

 

po

26.12

 

Svátekstepan.jpg

 

Sv.Štěpána

 

08:00 Rotava,                   09:30 Kraslice,                  11:00 Jindřichovice                    14:30 Oloví,                  

  16:00 Mezihorská kaple

st

 

28.12

Svátekbetlemska-mladatk.jpg

s.Mláďátek

16:00 Rotava,  

17:15 Kraslice

zimní kaple

 

 

30.12

 

Svátek sv,Rodinysvata-rodina.jpg

 

 

 

17:00

Kraslice-zimní kaple

 

 

so

31.12

 

Zakončení obč. roku

 

09:30Bublava, 11:00Jindřichovice,     16:00Rotava,   

17:00Kraslice-zimní kaple

 

 

ne

01.01

 

Slavnost MatkyBoží matka-bozi.jpg

 

 

11:00 Stříbrná,

14:30 Oloví,

16:00 Rotava,

17:00 Kraslice kostel

#

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< prosinec / 2020 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 292694
Měsíc: 3492
Den: 141